Ústecký kraj slavnostně vyhlásil nejlepšího středoškolského studenta národnostních menšin - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Ústecký kraj slavnostně vyhlásil nejlepšího středoškolského studenta národnostních menšin

foto top

Ústí nad Labem | Slavnostní vyhlášení projektu Středoškolský student národnostních menšin žijící v Ústeckém kraji (ÚK) se uskutečnilo v úterý 25. září od 13.00 hodin v reprezentačních prostorách Krajského úřadu ÚK.

 

Anketu vyhlásil Výbor pro národnostní menšiny Zastupitelstva Ústeckého kraje a uspořádala společnost European Press Holding.

Ocenění studentům předal Pavel Vodseďálek, předseda Výboru pro národnostní menšiny, zástupci výboru a dárkové tašky připravil Ing. Jiří Morštadt za pořádající společnost. „Cesta integrace cizinců do naší společnosti ve spolupráci s Výborem pro národnostní menšiny Ústeckého kraje je důležitá a potřebná, a právě pravidelné oceňování nejlepších studentů jednotlivých menšin může být příkladem těchto aktivit,“ uvedl kromě jiného Pavel Vodseďálek.

Oceněni byli studenti Filip Fuchsig (Bulharsko) ze Střední průmyslové školy Ústí nad Labem, Natálie Kuchárová (romská menšina) z Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka Praha, Viktorie Ficajová (Ukrajina) z Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední školy zdravotnické Ústí nad Labem, Roman Pham  (Vietnam) ze Střední školy technické Most. Za Ester Burgerovou (židovská menšina) a Ivannu Anikeeva (Rusko) převzali ocenění členové Výboru pro národnostní menšiny.

Cílem ankety je odměnit nejúspěšnější středoškolské studenty národnostních menšin, poděkovat středoškolským profesorům a mediálně popularizovat vzdělávání v Ústeckém kraji. Text a foto: top

Zdroj: Metropol

foto top

foto top

foto top

foto top

foto top

foto top

Tématické zařazení:

 » Aktuality