Přípravy na vinobraní jsou v plném proudu - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Přípravy na vinobraní jsou v plném proudu

foto archiv

Litoměřice | Třetí zářijový víkend bude v Litoměřicích již tradičně patřit vinobraní. Víno a hudba lákají každoročně desítky tisíc návštěvníků. Letos tomu nemá být jinak. Oblíbená akce nabídne 14. a 15. září kromě dobrého jídla a pití i hodiny zábavy odehrávající se na čtyřech scénách v podání několika stovek účinkujících. Vstupné je opět zdarma.

 

„Vinobraní přinese bohatý a pestrý program na všech pódiích pro celé rodiny. Každý si najde svůj žánr a široká škála stánků naskýtá spoustu zajímavostí a pochutin k vynikajícímu burčáku a vínu nejen od místních vinařů,“ informovala Věra Kmoníčková, ředitelka Městských kulturních zařízení, jež akci organizují.

Jak v pátek, tak v sobotu bude na Mírovém náměstí připraven historický jarmark s desítkami stánků, souboje rytířů, středověké kejkle, bujaré tance a dobová hudba. Samozřejmostí je také tradiční královský průvod, který v sobotu v 15 hodin vyjde z hradního nádvoří. Na své si přijdou i nejmladší návštěvníci. Jsou pro ně přichystány pohádky a zpívání na divadelním nádvoří i na Historické scéně, šermování, zoo se spoustou zvířátek, malování na obličej, atrakce v ulici Máchovy schody a kolotoče na parkovišti U Hvězdárny. Velkolepý sobotní program vyvrcholí nezapomenutelným ohňostrojem.

Návštěvníci i obyvatelé města však musejí počítat s tím, že centrum města bude 14. i 15. září dopravě uzavřeno.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Aktuality