Hejtmanka přivítala první žáky střední policejní školy - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Hejtmanka přivítala první žáky střední policejní školy

foto archiv

Sokolov | Budoucí policisté letos poprvé zasedli do lavic Integrované střední školy technické a ekonomické, která poskytla zázemí pro pracoviště Vyšší policejní školy a střední policejní školy Ministerstva vnitra v Praze. V Karlovarském kraji je přišla přivítat hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová, náměstek hejtmanky Petr Kubis, krajský radní Jaroslav Bradáč, starosta města Jan Picka a další hosté.

 

„Přeji vám všem, aby se vám v našem kraji líbilo natolik, že tady po vystudování zůstanete a najdete uplatnění, protože policistů máme stále nedostatek,“ vysvětlila hejtmanka s tím, že studium budoucích policistů považuje za skutečný restart kraje. Zároveň také poděkovala zástupcům společnosti Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s. za rekonstrukci internátu, která proběhla v rekordním čase od května do srpna letošního roku. Podle předsedy představenstva Sokolovské uhelné Františka Štěpánka se Sokolovsko v posledních letech zásadně proměnilo k lepšímu, oblast je zalesněná a návštěvníci, kteří přijíždějí do Sokolova, jsou velmi mile překvapeni, jak samotné město v současnosti vypadá.

Do prvního ročníku čtyřletého maturitního oboru Bezpečnostněprávní činnost nastoupilo v Sokolově 26 žáků. „V příštím školním roce počítáme s tím, že by se v Sokolově mohly otevřít dvě třídy, kapacita se tedy bude navyšovat,“ uvedl ředitel policejní školy, plukovník Jiří Zlámal. Ten také předal hejtmance medaili za podporu kraje při přípravě otevření pobočky školy.

Všichni žáci převzali z rukou Jany Mračkové Vildumetzové drobné dárky a v doprovodu ředitele školy Pavla Januse a představitelů Sokolovské uhelné si zástupci vedení kraje a města společné prohlédli rekonstruované prostory internátu. Žáci se jim pochlubili moderními světlými pokoji se zbrusu novým vybavením či společenskou místností s kuchyňkou. „Povídali jsme si o tom, co by ještě potřebovali, domluvili jsme se například na instalaci sítí do oken, aby je v noci neotravovali komáři, protože blízkost řeky je znát. Zařídíme také dovybavení poličkami či lampami, které jsou nutné pro každého studenta,“ dodala hejtmanka.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Aktuality