ŽDB Drátovna uvedla do provozu nové moderní drátotahy - Aktuality - Český Metropol

Casting určil finalistky TOP MODEL OF THE YEAR 2018

foto D. Šeiner

24. dubna 2018, 13.33 | Praha | Casting třetího ročníku celostátní soutěže krásy TOP MODEL OF THE YEAR 2018 určil v architektonickém skvostu Le Palais Art Hotel Prague deset krásek a dvě náhradnice, které se počátkem května zúčastní finále prestižního projektu.

 

Finálový galavečer proběhne v nádhernýchh prostorách Grandhotel Bohemia Prague za účasti Kateřiny Knopové, Lucie Janošové, Michaely Pangrácové, Angeliky Kosthyshynové, Dominiky Fousové, Denisy Melvaldové, Sarah Karolyiové, Kristýny Malířové, Lucie Slovákové, Dominiky Krauzové a náhradnic Nicoly Andrlové a Kateřiny Huňáčkové.

Do prestižní přehlídky ženské krásy se letos přihlásilo na dvě stě dívek, z nichž moderátor René Kekely představil odborné porotě na pět desítek z nich. Porota se prezentovala významnými osobnostmi módního světa, jako jsou návrháři Petr Lakron, Olga Rusakova, Galal Giani, loňská vítězka soutěže Kristýna Dolníčková, pořadatel soutěží krásy Jozef Macko či fotografové Milan Žovin a Petr Zapletal.

„Jde nám o to, aby se ve finále TOP MODEL OF THE YEAR 2018 představily skutečně ty nejlepší modelky v rámci České republiky, osobnosti s velkým potenciálem i charismatem, před kterými jsou velké úspěchy,“ přiblížil filosofii soutěže její ředitel Jiří Morštadt. 

Produkční projektu Žaneta Morštadt potvrdila, že rozhodování o finalistkách pro ni nebylo vůbec jednoduché. „Krásných a zajímavých děvčat bylo na castingu nespočet. Tato přehlídka má vzrůstající úroveň.“

Pořadatelem této rok od roku nápaditější přehlídky krásy je European Press Holding a.s.

 

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

I z těžkého života, se dá udělat ještě těžší...

foto archiv

Film s Martinem Dejdarem a Jiřím Lábusem v hlavních rolích vypráví o vztahu mentálně postiženého strýce (J. Lábus) se svým synovcem /M. Dejdar/, které osud svede v jedné chvíli dohromady, aby postupně mezi nimi vzniklo pouto, které je prezentací síly a "moci" přátelství.

 

To je vystaveno posléze zkoušce ze strany těch, kteří se je snaží z různých důvodů od sebe rozdělit. Snímek je mj. i konfrontací dvou hlavních, charakterově bezelstných protagonistů s těmi, kteří svou bezelstnost dávno ztratili a řídí se převážně tím, co jim může přinést prospěch, a to často za jakoukoliv cenu.

Rok výroby: 2018 
Datum lokální premiéry: 3. květen 2018

TRAILER:
https://youtu.be/enzUr2DLaAQ

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Film  

 

Crazy komedie o tom, co se stane, když banda zaměstnanců jedné banky vyrazí na teambuilding

foto archiv

Je pátek dopoledne. Zaměstnanci banky z jednoho okresního města vyráží na tři dny do hor, na tolik moderní teambuilding.

 

Cílem je utužení kolektivu, vypilování pracovních schopností a hlavně plusové body do osobního hodnocení ředitele, který se rozhodl nastartovat kariéru tím, že pokročí na ředitelství pobočky v krajském městě. K povýšení potřebuje pozitivní hodnocení ve všech oblastech, i pro něj do této doby naprosto opomíjeném segmentu jako jsou manažerské činnosti. Většina zaměstnanců vůbec netuší, co je čeká. Představují si školní výlet placený firmou, jenomže…
Rok výroby: 2018 
Datum lokální premiéry: 31. květen 2018

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Film  

 

Děčínská nemocnice ukázala oddělení ORL a rehabilitace

foto archiv

Děčín | Hned dva dny otevřených dveří si v minulém týdnu pro návštěvníky připravila Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín. Ve středu 18. dubna pozvala zájemce na rehabilitační oddělení, v pátek 20. dubna potom na otorinolaryngologické oddělení (ORL).

 

Na rehabilitačním oddělení se akce pro veřejnost konala poprvé. „Den otevřených dveří jsme uspořádali proto, že obyvatelé Děčína často nevědí, že v nemocnici je ambulantní i lůžková rehabilitace. Návštěvníci akce si mohli prohlédnout prostory ambulantní části, kde je vodoléčba, elektroléčba, cvičebny a léčba parafinem. Představili jsme i lůžkovou rehabilitaci, kde máme nové přístroje v rámci iktového centra a k vidění byla i tělocvična, kterou jsme na lůžkové části nově vybudovali,“ uvedla primářka rehabilitačního oddělení MUDr. Petra Straussová.

Návštěvníci dne otevřených dveří si tak mohli prohlédnout například Hubbardův tank, robotický přístroj pro vertikalizaci, mobilizaci a nácvik chůze, nově vybudovaný bezbariérový nadstandardní pokoj a mnoho dalšího. Nejvíce je zaujal robotický přístroj, který se využívá při léčbě horní končetiny – k návratu její síly, úchopu ruky, funkčnosti ruky. Nechyběla možnost vyzkoušet vířivky pro horní i dolní končetiny či se nechat odborně vyšetřit rehabilitační lékařkou prim. MUDr. Petrou Straussovou. K dispozici byla také fyzioterapeutka Andrea Mahnová, která zájemce zasvětila do tajů kineziotapingu.

V rámci této akce si prostory rehabilitace přišlo prohlédnout 63 zájemců, mezi nimi i zaměstnanci nemocnice jiných odborností a také z dalších rehabilitačních pracovišť.

Páteční den otevřených dveří na ORL byl zaměřený na hlasovou tématiku a konal se při příležitosti Mezinárodního dne hlasu. I zde se dveře široké veřejnosti otevřely poprvé.

„K vyšetření klientů byly zapůjčeny videoendoskopické přístroje Xion a Olympus. Přístroj Olympus je vybaven NBI technikou úzkopásmového zobrazení. „Jedná se o videoendoskopickou metodu využívající osvětlení tkání filtrovaným světlem, při které se zvýrazňuje cévní kresba sliznice. Pathologická  neovaskularisace je spojena s každým výskytem slizniční malignity,“ vysvětlil primář ORL oddělení MUDr. Pavel Csuhaj.

Klienti byli vyšetřeni a následně se dozvěděli informace o podstatě vyšetření, povaze nálezu a důležitosti prevence onemocnění oblasti hlasivek, ale i oblasti oro a hypofaryngu. „Vyšetřili jsme celkem 41 klientů z řad široké veřejnosti, ale i zdravotnického personálu. Byl zachycen jeden suspektní nález, který bude dále dovyšetřován,“ doplnil MUDr. Pavel Csuhaj s tím, že v budoucnu by se akce mohla opakovat, tentokrát se zaměřením na jiné oblasti v ORL oboru.

 

Zdroj:

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zdraví  

 

Dopravní podnik modernizuje metro

foto archiv

Praha | Zastupitelé hlavního města Prahy dali zelenou dalším projektům na podporu energetických úspor v městských objektech. Schválili dotaci na modernizaci vzduchotechniky hlavního větrání ve větracích šachtách tras metra A, B i C a modernizaci pohyblivých schodů ve stanici Palmovka.

 

Úspěšným žadatelem je tedy Dopravní podnik hlavního města Prahy, který vymění zastaralé zařízení za bezpečnější a především úspornější jak energeticky, tak ekonomicky.

Náklady na modernizaci budou spolufinancovány z Operačního programu Praha – pól růstu České republiky (OP PPR). Dopravní podnik hlavního města Prahy žádá pro oba projekty celkem 109,6 milionů korun.

V rámci uvedené výzvy s pořadovým číslem 31 už prošlo více kolovým schvalováním 6 projektů, celkem úspěšných je tak 8. Magistrát hlavního města alokoval podporu ve výši 400 milionů korun, z čehož bylo dosud uvolněno 306,2 milionů. Žadatelem je i v tomto případě Dopravní podnik hlavního města Prahy, který žádal o dotaci na modernizaci vzduchotechnických zařízení a osvětlení ve stanicích metra.

Další informace o Operačním programu Praha – pól růstu ČR jsou zájemcům k dispozici na webových stránkách www.penizeproprahu.cz .

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Doprava  

 

Dopravní omezení v Liberci přinesou lepší stav komunikací

foto archiv

Liberec | Statutární město Liberec plánuje v letošním roce zrealizovat stavební práce na komunikacích ve svém vlastnictví. To vyžaduje nezbytná dopravní omezení.

 

Mezi hlavní akce, které ovlivní dopravu ve městě, patří práce na komunikacích Jungmannova (kruhový objezd), Vítězná, Dr. M. Horákové, Volgogradská, Švermova, Horská, Žižkovo náměstí, U Křížového kostela. „Koordinace stavebních akcí na rok 2018 byla zahájena už v roce 2017, a to na základě akcí, které nahlásili největší investoři v Liberci. Těmi jsou statutární město Liberec, Ředitelství silnic a dálnic, Krajská správa silnic Libereckého kraje a dále vlastníci technické infrastruktury – SVS a INNOGY,“ komentuje náměstek pro technickou správu majetku města Liberce Tomáš Kysela.

Na základě těchto požadavků město připravilo plán dlouhodobých dopravních omezení a jejich objízdných tras. Cílem připraveného plánu je zkoordinovat všechny práce tak, aby byl zmírněn negativní dopad na dopravu ve městě. V letošním roce už došlo k první aktualizaci připraveného plánu, a to z důvodu posunu akce Ředitelství silnic a dálnic, kdy se akce nestihla dokončit v roce 2017. Část prací tak musela být přesunuta na rok 2018, což mělo vliv i na termín realizace akce statutárního města na komunikaci Dr. M. Horákové. Dojde tím k posunu termínu její realizace.

„Některé akce, které nebyly původně zahrnuty v plánu a jsou s ním nyní ve střetu, musely být odloženy, aby nenarušovaly plánované objízdné trasy. Jednou ze stavebních realizací, ke které bylo za město správcem komunikací vydáno nesouhlasné stanovisko, byla pokládka kabelového vedení. Jeho trasa by byla přes ulici Jablonecká s objízdnou trasou ulicí Vítězná, která však bude plánovaně uzavřena,“ popisuje dále náměstek Tomáš Kysela. Informace o dopravních omezeních budou během dubna dostupné a průběžně aktualizovány na webu Odboru správy veřejného majetku www.bezpecnadoprava.liberec.

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Doprava  

 

Farmářské trhy v Kostelní se opět rozjíždějí

foto archiv

Liberec | Čerstvou zeleninu a ovoce od českých pěstitelů, pečivo, maso, uzeniny, sýry, koření a spoustu dalších dobrot si budou Liberečané znovu kupovat na tržnici v Kostelní ulici. Farmářské trhy v Kostelní se u kostela svatého Antonína Velikého letos budou i v sobotu.

 

Michal Buzek, ředitel společnosti Elset, která městskou tržnici provozuje, říká: „V loňském roce nám mnoho lidí vyčítalo, že děláme trhy jen ve čtvrtek a ne v sobotu, kdy mají lidé volno v práci. Proto jsme se letos rozhodli vyjít jim vstříc a trhy budou každý čtvrtek a sobotu od 8.00 hodin. Pokud se sobotní trhy osvědčí, budeme v nich pokračovat,“ upřesnil Michal Buzek.

V loňském roce se městu Liberec podařilo, ve spolupráci s městskou firmou Elset, oživit původní liberecký trh, právě na místě, kde se městská tržnice konala do osmdesátých let. „Do centra Liberce se podařilo přilákat zpět poctivé zemědělce a prvovýrobce,“ říká Robert Erlebach, předseda Regionální agrární rady Libereckého kraje, která stála u zrodu myšlenky trhy v Kostelní obnovit. „Loňská sezóna byla první, ale přesto byla z mého pohledu vydařená, a letos se těším na soboty, o které se trhy rozšiřují,“ dodává Erlebach. Tržnici budou, stejně jako loni, tvořit dřevěné stánky, které lemovaly náměstí Dr. E. Beneše při vánočních a velikonočních trzích. Na čtvrtečních trzích návštěvníci najdou většinu osvědčených prodejců, které potkávali i v roce 2017. Sobotní trhy pak budou z větší části obměněné. „O sobotách budou mít trhy i více společenský rozměr. Nebudou jen o nákupu, ale nabídnou také občerstvení a zábavu. Na vybrané soboty chystáme stejně jako loni tematicky zaměřené ‚speciály‘,“ prozrazuje Michal Buzek.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.4%

 

ne

41.6%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.9%

 

ne

31.1%

 

 

Anketa

Opatříte si registrační značku na přání?

ano

44.6%

 

ne

55.4%