Volby 2017 - Český Metropol

Handicapovaní lyžaři z Janských Lázní míří do Pchjongčchangu

Foto archiv

- Hradec Králové | Trojice sportovců z Centra handicapovaných lyžařů bude v březnu reprezentovat Českou republiku na XII. zimních paralympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu. Centrum sídlící v Janských Lázních dlouhodobě podporuje Královéhradecký kraj, který pomohl financovat přípravy lyžařů na paralympiádu.

DPP obdržel cenu Czech Technology Platform Smart Grid Award

Foto archiv

- Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) získal ocenění Czech Technology Platform Smart Grid Award za rok 2017. DPP uspěl s inovativním projektem dynamicky nabíjeného elektrobusu, zkušebně provozovaném v úseku mezi Palmovkou a Letňany.

Kraj chce zmírnit dopady lidské činnosti na krajinu

Foto archiv

- Hradec Králové | K výraznému posílení výchovy, vzdělávání a osvěty v oblasti životního prostředí se rozhodlo vedení Královéhradeckého kraje. Chce tak reagovat na zesílení extrémních klimatických jevů, a s tím spojené mimořádné situace, kam patří i povodně či dopady sucha.

Nexen Tire rozšiřuje dodávky pneumatik pro Fiat Chrysler Automobiles v USA

Foto archiv

- Soul | Společnost Nexen Tire, přední světový výrobce pneumatik, oznámila, že bude dodávat své pneumatiky jako originální díly pro zcela nový pick-up Ram 1500 modelového roku 2019 vyráběný společností Fiat Chrysler Automobiles ve Spojených státech.

Z Finska dorazily do Pražské zoo dvě klisny koně Převalského

Foto archiv

- Praha | V pondělí ráno přicestovaly do Zoo Praha z Finska dvě klisny koně Převalského. Po karanténě zamíří do Dolního Dobřejova a odtamtud pravděpodobně až do Mongolska.

Mezinárodní den ledních medvědů oslaví Zoo Praha

Foto archiv

- Praha | V sobotu 24. února oslaví v Zoo Praha Mezinárodní den ledních medvědů plyšákovým průvodem.

Praha rozdělí školské granty za 24 milionů korun

Foto archiv

- Praha | Pražští radní na úterním zasedání schválili návrh na rozdělení grantů v rámci celoměstských programů rozvoje vzdělávání a vzdělávací soustavy hlavního města. Letos bude touto cestou podpořeno celkem 300 projektů za bezmála 24 milionů korun, uvedla radní pro školství Irena Ropková.

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

57.6%

 

ne

42.4%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.2%

 

ne

31.8%

 

 

Anketa

Opatříte si registrační značku na přání?

ano

43.5%

 

ne

56.5%