Mladí sportovci z Vysočiny získali už devět medailí - ODM 2016 - REGIONÁLNÍ NOVINY

ODM 2016

Mladí sportovci z Vysočiny získali už devět medailí

zdroj: Metropol

Ústecký kraj | Na Zimní olympiádě dětí a mládeže v Ústeckém kraji se včera bojovalo o další cenné kovy. Zástupci z Vysočiny přidali dvě bronzové medaile z naší silné disciplíny – biatlonu, úspěšní byli i v...

rychlobruslení v super sprintu na 111 metrů a na dráze 500 metrů a ve snowboardingu. Pro třetí místa si v závodu s hromadným startem na 5 kilometrů za starší žákyně dojeli biatlonisti Veronika Černá a za starší žáky Jonáš Mareček. „Naši sportovci plní očekávání. Ještě před startem olympiády jsme věřili, že právě biatlon, rychlobruslení a hokej jsou silné disciplíny, ve kterých bychom mohli vybojovat první místa a z Ústeckého kraje dovést medaile,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 Zlato na nejkratší rychlobruslařské trase slaví v kategorii mladších žákyň Nikol Nepokojová, která byla ještě bronzová na trati 500 metrů. V super sprintu na 111 metrů bodovali ještě druhá Barbora Machalová za starší žákyně a stejného umístění dosáhl i Matouš Menšík za mladší žáky. Cennou sbírku kovů ve třetím soutěžním dnu za výpravu Kraje Vysočina rozšířila ještě snowboardistka Sára Strnadová ve slopestyle. Gratulujeme a těšíme se na další skvělá umístění!

Zdroj: Jitka Svatošová