Chovanec prověří postup policie na mítinku Zemana - Moravskoslezský - Český Metropol

Moravskoslezský

Chovanec prověří postup policie na mítinku Zemana

zdroj: archiv Metropolu

Praha | Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) si vyžádá od policistů vysvětlení, proč z mítinku prezidenta Miloše Zemana v Krnově odvedli na služebnu lidi s protestním transparentem. Chovanec to řekl serveru...

 

Echo24.cz. Také poslanec Marek Benda (ODS) se chce podle serveru případem zabývat, buď ve sněmovním výboru pro bezpečnost, nebo interpelací na ministra vnitra. Policejní zákrok se nelíbí ani dalším politikům.
    Dva lidé maskovaní kuklami přinesli v úterý na prezidentský mítink na krnovské náměstí transparent s nápisem "Stydím se za svého prezidenta". Policisté je vyzvali, aby kukly sundali, což podle deníku udělali. Protože u sebe ale neměli doklady, policie je předvedla na služebnu.
    Podle policejní mluvčí Gabriely Holčákové demonstranti nebyli schopni prokázat svou totožnost. Po předvedení na obvodní oddělení a zjištění totožnosti byli prý propuštěni bez podezření z protiprávního jednání.
    "Vyžádám si stanovisko Policie ČR," řekl serveru Chovanec. Další postup zvolí podle to, jak se k věci postaví samotní policisté. "Když jsem to viděl, naštvalo mě to. Co to má znamenat? Jak to, že policie má pocit, že má možnost si kohokoli vyhlédnout a tvářit se, že když u sebe nemá občanský průkaz, může ho odvést na služebnu. V takovém státě jsme nikdy žít nechtěli a já v něm žít nadále nechci," řekl deníku Benda.
    Kromě Chovance a Bendy kritizovali zásah místopředseda sněmovny Petr Gazdík (STAN) a poslanec Ivan Gabal (KDU-ČSL). Podle nich by se takovýto incident v demokratické společnosti neměl stát. Podle mluvčí moravskoslezské policie Holáčkové šlo o standardní úkon.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Moravskoslezský