Kvůli hrozbě bombou zůstalo zavřených 15 škol ve Zlínském kraji - Zlínský - Český Metropol

Zlínský

Kvůli hrozbě bombou zůstalo zavřených 15 škol ve Zlínském kraji

zdroj: gvi.cz

Zlín | Celkem 15 škol ve Zlínském kraji zůstalo dnes zavřených kvůli hrozbě bombového výbuchu. Anonym poslal školám ve středu odpoledne e-mail, že dnes v 08:00 výbušniny vybuchnou, což se naštěstí...

 

nestalo. Policisté objekty již ve čtvrtek uzavřeli, zkontrolovali, nic v nich však nenašli, přesto objekty dále hlídali. Po neuskutečněném výbuchu dnes prohlédli budovy ještě jednou a jelikož nic nenašli, předali je vedení škol, řekla ČTK zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Tím veškerá policejní opatření skončila. Školy se v pondělí vrátí k běžnému režimu.
    Například v centru Zlína ráno opatření zkomplikovala dopravu, policisté totiž uzavřeli pro motoristy ulice v blízkosti jedné střední školy.
    Anonym hrozil školám ve všech čtyřech okresech, nejvíce na Zlínsku. E-mail přišel do 12 středních škol, zavřené však zůstaly také základní či mateřské školy, které se nachází v blízkosti středních škol, nebo jsou ve stejném areálu. Zaměstnání museli opustit také pracovníci několika blízkých firem.
    Hrozba výbuchem vzbudila obavy i v jiných školních subjektech, přestože s obeslanými školami nesousedí. Jak zjistila ČTK, například v jedné zlínské mateřské škole dnes z bezpečnostních důvodů stála u vchodu pracovnice školky a individuálně pouštěla rodiče s dětmi, jinak zůstala školka uzavřená.
    Ve Zlíně kvůli anonymům ve čtvrtek a dnes také zasedl krizový štáb. Pokud se policii podaří pachatele dopadnout, město po něm bude požadovat zaplacení veškerých výdajů, které mělo s ochranou školáků, učitelů a evakuací škol. "Ta částka bude určitě v řádu statisíců korun. Konečný účet už počítáme, tenhle špatný vtip vyjde pachatele draho," uvedl zlínský primátor Miroslav Adámek (STAN). Radnice musela evakuovat asi 830 žáků základních škol. "Zajistit pro ně musela náhradní prostory, program a pedagogický dozor, obtížným úkolem bylo informování rodičů o tom, kde si děti mohou vyzvednout a jaká je situace," podotkl mluvčí radnice Zdeněk Dvořák.
    Kvůli hrozbě bombou muselo být ve čtvrtek evakuováno kolem 400 pacientů z centrální budovy havlíčkobrodské nemocnice. Dnes ráno se anonym s hrozbou ozval opět, dopoledne se ale policistům podařilo zadržet muže, kterého z výhrůžek podezírají. Na konci září anonym hrozil bombou Univerzitě Pardubice, škola musela na dva dny zrušit výuku. Výhrůžka se ukázala jako planá. Policisté také v půlce listopadu dopadli muže, který v Karlových Varech opakovaně vyhrožoval umístěním náloží na veřejných místech, například v nemocnici, na magistrátu či v některých školách a školkách na území měst.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Zlínský