Bývalá Polívkova farma hledá nového nájemce, může být i k prodeji - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Bývalá Polívkova farma hledá nového nájemce, může být i k prodeji

zdroj: bolek.cz

Olšany (Vyškovsko) | Bývalá farma Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku, která již rok patří Severočeské správě nemovitostí podnikatele Alexandra Seidla, stále hledá nového nájemce. Na prahu turistické sezony je...

 

zavřená a ve hře je i její prodej, sdělil dnes ČTK Seidlův kolega a jednatel společnosti Zbyněk Cejnar.
    Loni v květnu si podnik pronajal hoteliér František Dvořák, ale na konci října skončil. Zdůvodnil to třemi faktory - osobními důvody, podnikatelským prostředím a slabší návštěvností. "Nyní je areál uzavřený a zakonzervovaný. Farmu jsme loni přebírali v dezolátním stavu, uvedli jsme ji do provozuschopného stavu. Nájemce hledáme, a pokud nenajdeme, nabídneme ji k prodeji," řekl Cejnar.
    V lednu areál využila obec, která tam uložila materiál pro stavbu kanalizace. Starostka Olga Křížová by raději měla na území obce fungující podnik, ten však od konkurzu v roce 2013 skomírá. Seidl jej koupil za 11,5 milionu korun a od začátku prohlašoval, že bez Polívky jde o obyčejný penzion v Drahanské vrchovině. Dvořák se pokoušel loni s Polívkou opakovaně na spolupráci domluvit, ale nezdařilo se.
    S populárním hercem byla farma spojená dvě desetiletí, ale v roce 2012 ji začaly sužovat finanční problémy a na podzim 2012 přišel návrh na insolvenci za nesplacené stavební práce. Polívka totiž nechal přistavět hotel a postavit malé wellness centrum, na což dostal evropské dotace. V dubnu 2013 soud vyhlásil na farmu konkurz, kterou se podařilo po mnohých peripetiích prodat až začátkem loňského roku. Zůstaly za ní dluhy přes 40 milionů korun.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Jihomoravský