Kornfeil si v tréninku Moto3 dojel pro čtvrté místo - Jihomoravský - REGIONÁLNÍ NOVINY

Jihomoravský

Kornfeil si v tréninku Moto3 dojel pro čtvrté místo

zdroj: motorkari.cz

Brno | Motocyklista Jakub Kornfeil zajel čtvrtý čas v dnešních trénincích na Velkou cenu České republiky v Brně. Další Čech v kategorii Moto3 Karel Hanika byl v prvním tréninku pátý, v součtu obou částí však klesl na...

deváté místo. Jediný domácí zástupce v královské třídě MotoGP Karel Abraham zahájil víkendový program osmnáctým místem. Na divokou kartu v Moto2 startující Miroslav Popov byl poslední šestatřicátý.
    Kornfeil zajel svůj nejrychlejší čas 2:08,430 minuty v závěrečném okruhu. "Jsem moc spokojený. Čtvrté místo jsem vůbec nečekal já ani tým. Chtěli jsme se dostat do pětky nebo zůstat v desítce, ve které jsme skončili (v minulém závodě) v Indianapolis. Motorka fungovala skvěle, prostě paráda," radoval se Kornfeil po trénincích.
    Vyplatilo se mu, že po předešlém závodě s mechaniky nezměnil nastavení motocyklu KTM. "Cítil jsem se na ní dobře a i motor nám jede. V sobotu dáme nový, tak doufám, že budeme mít ještě lepší maximální rychlost," řekl jedenadvacetiletý závodník, jehož maximem je v Brně páté místo a letos by rád bojoval o umístění na stupních vítězů.
    Osmnáctiletý nováček v seriálu Hanika, který v předešlých dvou letech ovládl na Masarykově okruhu doprovodný závod Red Bull Rookies Cupu, byl o necelé čtyři desetiny sekundy pomalejší. Nejrychlejší čas dne v Moto3 zajel Španěl Álex Márquez.
    I Hanika byl stejně jako Kornfeil spokojený. "Už ráno jsme odvedli dobrou práci a ve druhém tréninku jsme v tom pokračovali. Šéfmechanik našel hodně dobré nastavení motocyklu a myslím, že jsme blízko perfektnímu. V sobotu to doladíme a myslím, že v kvalifikaci máme na to, abychom byli hodně vepředu. Doufám, že v sobotu to bude podobné jako dnes," řekl Hanika.
    Trénink kategorie MotoGP ovládl lídr MS a vítěz všech dosavadních deseti letošních závodů Marc Márquez ze Španělska, jenž absolvoval okruh nejrychleji za 1:56,803 minuty. Abraham byl pomalejší o 2,4 sekundy. Odpolední druhý trénink provázel déšť, takže nejlepší časy zajeli všichni jezdci dopoledne.
    Popov odjel dopoledne v Moto2 jen pět okruhů a z jezdců, kteří do tréninku zasáhli, byl poslední. Odpoledne již strávil na trati podstatně více času a byl předposlední. V kombinaci obou tréninků ale dosáhl nejhoršího času. Za nejrychlejším Španělem Estevem Rabatem zaostal o více než pět vteřin.

Zdroj: ctk.cz