Policie objevila ve Slavkově u Brna velkopěstírnu konopí - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Policie objevila ve Slavkově u Brna velkopěstírnu konopí

zdroj: archiv Metropolu

Vyškov | Kriminalisté objevili v rodinném domě ve Slavkově u Brna velkopěstírnu konopí. V objektu našli 480 půlmetrových rostlin a dalších 400 malých sazenic konopí. Z jeho usušených listů se vyrábí...

 

marihuana. Pěstírnu si podle policie vytvořil jednatřicetiletý Vietnamec, jemuž hrozí za nedovolenou výrobu drog až deset let vězení. ČTK to dnes řekla mluvčí policie Iva Šebková. Cizinec je již ve vazbě.
    Jednopatrový dům byl celý zatemněný. Za zataženými závěsy oken všech pěti pokojů byly květináče se sazenicemi konopí. Policisté je našli i v kuchyni domu a na jeho chodbě.
    "Cizinec měl vše technicky velmi důmyslně upraveno. Rostlinám svítil, přitápěl a důkladně je hnojil, aby rychleji rostly," doplnila Šebková. V objektu, který si muž projal od realitní kanceláře, nescházela vzduchotechnika odvádějící pachy.
    Policisté se původně domnívali, že objekt slouží jako ubytovna pro Vietnamce nelegálně pobývající v republice.
    "Hned nás napadlo, že by tam mohla být i pěstírna, takže jsme přijeli s přístrojem měřícím únik tepla, ale díky dokonalému zabezpečení domu jsme nic nenaměřili," řekl novinářům vedoucí vyškovské cizinecké policie Miroslav Tóth. Teprve při následné prohlídce objektu se zjistilo, že je plný rostlin konopí.
    Kriminalisté nyní pátrají po tom, kde chtěl cizinec marihuanu prodat. Zatím neodhadli, kolik by na jejím prodeji vydělal.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Jihomoravský