Krajský rozpočet podpoří opravy cyklotras a cyklostezek - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

Krajský rozpočet podpoří opravy cyklotras a cyklostezek

zdroj: Kraj Vysočina

Jihlava | Potřebné rekonstrukce se dočká cyklotrasa Jihlava-Třebíč-Raabs v obci Šebkovice, opravy povrchu zase úsek u městyse Kamenice a u obce Mastník. Na frekventované cyklostezce Přibyslav-Sázava bude...

 

realizováno vodorovné dopravní značení za účelem zvýšení bezpečnosti a potřebnými opravami projdou i cyklostezky ve Ždírci nad Doubravou, ve Žďáře nad Sázavou a komunikace v rámci cyklotras v Moravských Budějovicích nebo v Telči. Osm úspěšných žadatelů grantového programu Fondu Vysočiny Cyklodoprava a cykloturistika 2016 – II si rozdělí 2,5 milionu korun.
Grantový program se zaměřuje na zkvalitňování komunikací sítě prioritně páteřních cyklotras s nadregionálním významem. „Financovat je možné údržbu, opravy a rekonstrukce místních komunikací zejména IV. třídy a veřejně přístupných účelových komunikací, po kterých vede cykloturistická trasa značená Klubem českých turistů,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro regionální rozvoj i Fond Vysočina Pavel Pacal s tím, že Kraj Vysočina v této historicky první výzvě přijal 13 žádostí, jejichž zpracovatelé požadovali dohromady téměř 4,3 milionu korun. Vyčerpána bude maximální výše grantu ve výši 2,5 milionu korun.
Novinka v grantových programech Fondu Vysočiny byla vyhlášena na základě veřejné internetové ankety Váš názor, kde mohl každý zájemce hlasovat, na jaké cykloaktivity by měl Kraj Vysočina svou podporu zaměřit. „Krajské prostředky podporují také výstavbu doprovodné infrastruktury podél cyklotras a spolufinancují zpracování projektové dokumentace na výstavbu cyklostezek. Žadatelé, kterými jsou především obce, tak v rámci první výzvy grantového programu Cyklodoprava a cykloturistika 2016 využili dalších 1,5 milionu korun,“ připomněla na závěr náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.

Zdroj: Kraj Vysočina

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Finance  

 » Kraje  » Vysočina