Mladí módní tvůrci ukázali v Jihlavě kreativitu - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

Mladí módní tvůrci ukázali v Jihlavě kreativitu

zdroj: Kraj Vysočina

Jihlava | První prosincový den v DKO Jihlava byl ve znamení nejrůznějších módní, kadeřnických i kosmetických kreací. V krajském městě se už tradičně uskutečnila soutěž Mladý módní tvůrce ČR, ve které

 

své zkušenosti, nadání i fantazii předvedlo více než 380 soutěžících ze všech koutů republiky.
Soutěž spolupořádá krajská OA, SZŠ a SOŠS Jihlava a letos se ji zúčastnilo na 32 středních škol z Česka a jedna partnerská škola z Polska. Hned na úvod přivítala všechny soutěžící krajská radní, která má na starosti školství, mládež a sport Jana Fialová.
„Těší mě, že v Jihlavě se odehrává už 18. ročník této významné soutěže. Všichni, jak jste tu, studujete a možná i budete pracovat v oboru služeb a tedy s lidmi. Ne vždy je to jednoduchá práce, ale když vidím, co všechno dokážete a jak jste šikovní, velmi si toho vážím. Máte v sobě velký potenciál a to se cení. Věřím, že dnes ukážete, co v sobě máte a odprezentujete to nejlepší, co umíte,“ uvedla krajská radní Jana Fialová.
Mezi nadanými studenty se neztratili ani ti vysočinští. Velký úspěch zaznamenali jihlavští žáci v kosmetické kategorii Nail-art – Jules Verne, třebíčští se zase prosadili v kadeřnických kategoriích Africké kmeny a Barevná hra světla a stínu MARK LEESON. Ani v kategorii Oděvy šikovní žáci z Vysočiny nezapadli. Mladí návrháři ze SUPŠ Jihlava – Helenín se prosadili v kategoriích Volná mladá móda a Mozaika.
Vítěze všech dvanácti kategorií vybíralo hned několik odborných porot. Na oděvní sekci si posvítili přední čeští návrháři a stylisté, jako například Jiřina Tauchmanová, Tereza Sabáčková, Dominika Sedláčková nebo Martin Havel. Kosmetické a kadeřnické výkony zase hodnotili nejlepší čeští kadeřníci a vizážisté zastoupení Jiřím Špilarem, Veronikou starou, Janou Janečkovou nebo Evou Vodňanskou.

Zdroj: Kraj Vysočina

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kraje  » Vysočina