Vysočinský tým Handy cyklo maratonu odstartuje zítra v Praze - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

Vysočinský tým Handy cyklo maratonu odstartuje zítra v Praze

zdroj: Kraj Vysočina

Praha | Už jen necelých 24 hodin zbývá do startu čtvrtého ročníku Handy cyklo maratonu 2016. Čtyřicítka přihlášených týmů zdravých i handicapovaných amatérských cyklistů bude zítra 2. srpna postupně po...

 

minutách startovat z Hradčanského náměstí od 13.00 a jen několik minut po půl druhé vyrazí na trať dlouhou 2222 kilometrů také oficiální tým z Vysočiny, který se mimo jiné skládá z členů Handicap Sport Clubu Velké Meziříčí, z.s.
„Kraj Vysočina akci podpořil nejen finančně, ale také se podílí na organizačním zajištění průjezdních míst. Navíc náš krajský cykloordinátor Petr Stejskal se stal kapitánem celého týmu a výrazně přispěl k organizaci této významné sportovní akce,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková, která plánuje sportovce z Vysočiny podpořit na startu a zároveň je v pátek odpoledne přivítá v Telči.
Nonstop štafetový závod je koncipovaný jako charitativně sportovní akce, která má zároveň za cíl propagovat atraktivní místa České republiky, kterými budou v podobě průjezdních bodů týmy projíždět. Na Vysočině budou takové body dva – Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě a Telč, kde se vysočinský tým zastaví, podělí se o své čtyřdenní zážitky z cesty a bude pokračovat přes Hlubokou a Plzeňský kraj zpátky do Prahy. Na Vítězném náměstí v Praze se v sobotu 6. srpna uskuteční hudební festival zakončený vyhlášením výsledků a vítězů maratonu.
„Tým Kraje Vysočina samozřejmě bude bojovat o co nejlepší sportovní výsledek, naší ambicí je ale především maximálně naplnit myšlenku organizátorů. Tou je integrace znevýhodněných ve smyslu realizovat aktivity zdravých lidí společně s handicapovanými. Proto v týmu Kraje Vysočina není pouze jeden pravidly určený účastník s handicapem, ale máme hned dva vozíčkáře handbikery,“ uvedl kapitán týmu a cyklokoordinátor Kraje Vysočina Petr Stejskal.
A Kraj Vysočina šel s podporou ještě dál. Zapojil i své příspěvkové organizace v oblasti sociálních služeb. „Klienti Domova Háj z Ledče nad Sázavou vyráběli dárky pro handicapované účastníky, klienti Domova bez zámku z Náměště nad Oslavou budou v pátek v historickém centru Telče provozovat svou kavárničku Pohoda a nabízet skvělou kávu a palačinky a klienti Domova Kamélie Křižanov zahrají v Telči se svou kapelou Šafářanka,“ prozradil radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních služeb a prorodinné politiky Petr Krčál.
Kompletní informace o projektu najdete na www.cestazasnem.cz, kde je možnost díky GPS modulům sledovat online pozice jednotlivých týmů na trati v průběhu celého závodu.
Tým Kraje Vysočina převzal patronát nad jedním konkrétním postiženým. Jedná se o 18letého mladíka Standu Hájka z Rudíkova na Třebíčsku, který je po vážné motonehodě na invalidním vozíku.
V mobilní aplikaci EPP (Pomáhej pohybem Nadace ČEZ) najdete už od zítřka – začátku Handy cyklomaratonu projekt, který směřuje k podpoře Standy a ke koupi jeho vysněného elektrického vozíku originální konstrukce Rid-e. Stačí si aplikaci nainstalovat do mobilního telefonu, chodit, běhat nebo jezdit na kole, svou sportovní aktivitu proměnit v body a v aplikaci EPP je přidělit právě Standovi. Nadační příspěvek ve výši 50 tisíc korun pak zástupci Nadace ČEZ předají Standovi osobně na slavnostním vyhlášení výsledků v sobotu 6. srpna v Praze.

Zdroj: Kraj Vysočina

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Kraje  » Vysočina  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření