V Telči otevřeli volnočasové centrum Panský dvůr - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

V Telči otevřeli volnočasové centrum Panský dvůr

zdroj: Tiskové oddělení Kraje Vysočina

Telč | V pondělí odpoledne byl slavnostně otevřen revitalizovaný areál bývalého panského dvora v Telči. Centrum volnočasových aktivit nabízí například lezeckou stěnu, první indoorové drytoolingové centrum v České...

 

republice, muzeum zemědělské techniky nebo společenský sál.
„Moderní víceúčelový areál je vhodným doplněním nabídky pro turisty, kteří do Telče míří hlavně jako do města zapsaném na seznamu UNESCO. Nyní zde najdou širší možnost vyžití, město navíc získalo i prostor pro konání kulturních akcí,“ řekl při slavnostním otevření hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 
V areálu najdou zábavu celé rodiny. Expozice budou přístupné v podobě prohlídek, ty pro děti budou probíhat zábavnou interaktivní formou. Prostory dále nabízí např. dětské hřiště pro nejmenší nebo taneční sál. Sportovní vyžití zajistí lanové centrum, lezecká stěna a drytoolingové centrum. Drytooling využívá k lezení cepínů, v hale se s jejich pomocí bude lézt po stěnách a lanových překážkách. Jedná se o první umělé lezecké centrum tohoto druhu v České republice. Stavební práce první etapy probíhaly od června 2014 do června 2015. Zakázka ve výši 80 milionů Kč bez DPH (včetně odkoupení nemovitostí) byla spolufinancována z ROP Jihovýchod částkou 36 milionů Kč. V dalších etapách má v areálu vzniknout wellness zázemí, naplánována je i výstavba domova pro seniory. Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Zdroj: Tiskové oddělení Kraje Vysočina

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Vysočina  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření