Kraj Vysočina byl na Czech Street Party opět výrazně vidět - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

Kraj Vysočina byl na Czech Street Party opět výrazně vidět

zdroj: archiv Metropolu

Kraj Vysočina | V závěru minulého týdne se v Bruselu v ulici Caroly konala už tradiční Czech Street Party. Hudba českých zpěváků a kapel, zajímavosti a speciality z jednotlivých regionů, ale i pěkné počasí, přilákaly...

 

na letošní 9. ročník přes 4000 návštěvníků. Kraj Vysočina na této akci nechyběl, a tak v barvách kraje vyzdobený stánek Vysočiny přilákal, jako už každoročně, velké množství hostů. Ti si mohli pochutnat na kvalitních regionálních uzeninách, sýrech, medových sušenkách a vysočinské medovině.
 
Hosté Czech Street Party měli možnost užít si vystoupení hudebních skupin Urband, Frajara Putika a Aivn´s Naked Trio. Hlavní hudební hvězdou večera byla skupina Mňága a Žďorp, kterou fanoušci svým neslábnoucím potleskem v závěru koncertu vyzvali ještě ke dvěma dalším přídavkům. Při ochutnávce regionální produktů s logem Kraje Vysočina se návštěvníci mohli dozvědět mnoho zajímavých informací o Vysočině, získat osvědčené tipy na výlet nebo doporučená místa pro návštěvu Kraje Vysočina. Mnoho hostů pokládalo otázky o kraji, turistických lokalitách, památkách, ale i životě na Vysočině. Zájem o informační materiály regionu v českých i cizojazyčných vydáních byl značný. Velký úspěch, a to nejen u dětského publika, sklidil také „Zajíc“ -- maskot Kraje Vysočina, který velmi aktivně doplňoval prezentaci Kraje Vysočina. Zajíc Kraje Vysočina byl bezpochyby jednou z nejfotografovanějších „hvězd“ celé letošní Czech Street Party.
 Czech Street Party je největší česká akce pořádaná v Bruselu. Letošní ročník zorganizovalo Stálé zastoupení České republiky při EU ve spolupráci s českými a moravskými kraji a statutárními městy a také s Českým centrem Brusel a s Českou styčnou kanceláří pro výzkum a vývoj CZELO.

Zdroj: Zbyněk Čech

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Vysočina