Policie má podezřelého z hrozeb proti nemocnici v H. Brodě - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

Policie má podezřelého z hrozeb proti nemocnici v H. Brodě

zdroj: archiv Metropolu

Havlíčkův Brod | Policie dnes dopoledne zadržela muže podezřelého z anonymních výhrůžek havlíčkobrodské nemocnici. Je to muž ve věku kolem 50 let, zadržen byl v Brně. Bezpečnostní opatření v nemocnici...

 

pak byla zrušena, řekla ČTK mluvčí policie Jana Kroutilová. Anonym pohrozil bombovým útokem nemocnici poprvé ve čtvrtek, kvůli tomu muselo být evakuováno kolem 400 pacientů. Dnes ráno výhrůžku zopakoval. Policisté žádný podezřelý předmět nenašli.
    "Na základě operativního šetření se nám podařilo natipovat podezřelou osobu. Dnes po 09:00 jsme muže důvodně podezřelého ze spáchání trestné činnosti zadrželi," uvedl David Spilka z havlíčkobrodské policie. Policejní mluvčí přislíbila uvolnění dalších údajů odpoledne. Později uvedla, že žádné informace už dnes zveřejněny nebudou.
    Podle dřívějších informací zahájila policie úkony trestního řízení kvůli podezření ze šíření poplašné zprávy. Právní kvalifikace ještě může být změněna.
    Ve čtvrtek se anonym ozval kolem 17:00. S evakuací pacientů pomáhaly stovky zaměstnanců, zasahovaly desítky záchranářů, hasičů a policistů včetně psovodů a dalších specialistů. Prohledávání nemocnice bylo ukončeno ve 21:15. Na oddělení se pak vrátili všichni pacienti s výjimkou těžších případů, které sanity odvezly do nemocnic v Jihlavě. Tito pacienti jsou přepravováni zpět do Havlíčkova Brodu během dneška.
    Podle mluvčí nemocnice Petry Černo lékaři u žádného z pacientů nezaznamenali zásadní zhoršení zdravotního stavu kvůli evakuaci. "Samozřejmě stres se vyskytl u spousty pacientů, ale byli neustále pod dohledem lékaře i ošetřovatelského personálu. Na oddělení se vrátili v pořádku," řekla. Na místě byl i psycholog. Náklady na evakuaci podle prvních odhadů půjdou do milionů korun.
    Areál nemocnice prohledávali policisté znovu dnes ráno, nemocnice ale zůstala v provozu. Lékaři pouze zrušili některé výkony, na které byli pacienti objednáni a bylo je možné odložit. Do běžných kolejí se chod v nemocnici vrátil kolem 10:00, když policie dokončila kontrolu celého areálu.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Vysočina