Sobotka ocenil ve Žďáru odvahu zavražděného studenta i policii - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

Sobotka ocenil ve Žďáru odvahu zavražděného studenta i policii

zdroj: zdarskypruvodce.cz

Žďár nad Sázavou | Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) při dnešní návštěvě žďárské obchodní akademie ocenil postup policie i záchranářů při úterním útoku psychicky nemocné ženy na studenty. Chování...

 

studenta, který utrpěl smrtelné zranění, když šel na pomoc napadené spolužačce, označil za statečný čin, který si nepochybně zaslouží vyznamenání. Hodinu před polednem uctil u školy památku zavražděného prezident Miloš Zeman, mlčky zapálil svíčku.
    Studentům ve škole stále pomáhá psycholog. Před prezidentskou návštěvou musela přijet záchranka pro dívku, které bylo špatně. Podle ředitele to je výjimečný případ, výuka podle něj už probíhá celkem normálně.
    Škola už studenta navrhla na cenu Michala Velíška. Uděluje ji každoročně nadace ADRA lidem, kteří prokázali občanskou statečnost a slušnost v situacích, při nichž jde o záchranu lidského zdraví či života. "Tomuto návrhu vyjadřuje podporu i řada dalších škol z republiky," řekl novinářům ředitel školy Zdeněk Musil.
    Asi půlhodinovou návštěvu školy premiér Sobotka zahájil kolem 09:00 pietní vzpomínkou na mrtvého chlapce. U školy zapálil svíčku a k improvizovanému památníčku ve vstupní hale položil květiny.
    Sobotka uvedl, že uvítal dřívější slova prezidenta Zemana o tom, že by případně mohl udělit zavražděnému studentovi vyznamenání příští rok. "Musím říci, že to byl statečný člověk, protože nebyl lhostejný. Chtěl pomoci spolužačce, doplatil na to svým životem," řekl premiér. Policii, záchranářům i vedení města poděkoval za velmi profesionální postup, na který prý slyšel ve škole jen samou chválu.
    Studenta ve škole ubodala šestadvacetiletá žena z Ostravska, další tři lidi zranila. Kromě studentů i policejního vyjednavače. Policie ji obvinila z vraždy a braní rukojmí, hrozí jí 15 až 20 let vězení či výjimečný trest. Pohřeb chlapce bude v pondělí na žďárské Zelené hoře.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Vysočina