Čechy od pátečního odpoledne zasáhnou velmi silné bouřky - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

Čechy od pátečního odpoledne zasáhnou velmi silné bouřky

zdroj: archiv Metropolu

Česká republika | České kraje, Prahu a Vysočinu od pátečního odpoledne zasáhnou velmi silné bouřky, varovali dnes meteorologové. Ojediněle je může doprovázet přívalový déšť, kroupy a nárazový vítr s rychlostí...

 

nad 70 kilometrů za hodinu. Silné bouřky mohou ojediněle přijít také o víkendu a v příštím týdnu. Vyplývá to z výstražné informace Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
    Bouřky s sebou přinese zvlněná studená fronta, která bude postupovat přes Čechy zvolna k východu. Varování platí od pátečních 14:00 až do 22:00 pro Karlovarský a Plzeňský kraj, od 15:00 do sobotního rána pro ostatní české kraje, Prahu a Vysočinu. "Večer budou bouřky nejčetnější ve východní polovině Čech a v noci na sobotu se budou velmi zvolna přesouvat nad Českomoravskou vrchovinu a západní Moravu," uvedl ČHMÚ.
    V místech s přívalovými srážkami lze očekávat náhlé rozvodnění malých vodních toků, zatopení níže položených míst, sklepů nebo podemletí komunikací, upozornili meteorologové. Proti větru radí zajistit okna a dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty a zabezpečit skleníky. Varovali také před úrazy od ulomených větví nebo po zásahu bleskem.
    Studená fronta přijde do Česka po několika teplých dnech, dnes a v pátek mají teploty vystoupat až k tropickým 30 stupňům Celsia.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Praha  

 » Kraje  » Středočeský  

 » Kraje  » Liberecký  

 » Kraje  » Ústecký  

 » Kraje  » Karlovarský  

 » Kraje  » Plzeňský  

 » Kraje  » Jihočeský  

 » Kraje  » Vysočina  

 » Kraje  » Pardubický  

 » Kraje  » Královéhradecký