Den otevřených dveří u letců v Náměšti nad Oslavou přilákal 6000 lidí - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

Den otevřených dveří u letců v Náměšti nad Oslavou přilákal 6000 lidí

zdroj: archiv Metropolu

Náměšť nad Oslavou (Třebíčsko) | Na letiště vrtulníkové základny u Náměště nad Oslavou dorazilo během dnešního dne otevřených dveří přibližně 6000 lidí. Kromě náměšťských vrtulníků viděli techniku dalších...

 

útvarů Armády ČR. Přes podmračené nebe s občasným deštěm se podle plánu uskutečnily i odpolední přelety armádních letounů s ukázkami práce výsadkářů.
    "Jedná se o akci, která se koná jednou za dva roky," řekla ČTK mluvčí náměšťské základny Jana Skřivánková. Dnešní návštěvnosti ublížilo počasí. V roce 2012 na letiště během dne otevřených dveří přišlo 12.000 lidí.
    Dopoledne čekal návštěvníky bohatý program na zemi doplněný o ukázky bojového umění a výcviku služebních psů. Mezi desítkami strojů si mohli lidé prohlédnout třeba obrněný transportér Pandur, Land Rover Kajman, odminovací komplet Božena 5 a speciální letištní a manipulační techniku. Mezi bojovými letouny nechyběl Jas-39 Gripen. Během letových ukázek po poledni se představily dopravní vrtulníky Mi-171Š a bitevní vrtulníky Mi-24/35 z Náměště.
    V minulém roce se náměšťské základny dotkly změny organizační struktury ministerstva obrany a armády. Ukončen tam byl výcvik pilotů na letounech L-39, které odletěly na své nové působiště na letiště 21. základny taktického letectva v Čáslavi. Nynější 22. základna vrtulníkového letectva Sedlec u Náměště vznikla sloučením s přerovskou základnou. Hlavními úkoly náměšťské základny je vedle přepravy materiálu hlavně bojová podpora a další úkoly spojené s přípravou a výcvikem předsunutých leteckých návodčích.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zajímavosti  

 » Kraje  » Vysočina