STAN navrhne Jiřího Šestáka na místopředsedu Senátu - Jihočeský - Český Metropol

Jihočeský

STAN navrhne Jiřího Šestáka na místopředsedu Senátu

zdroj: Michal Bosák

Jihočeský kraj | Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) navrhne na místopředsedu Senátu jihočeského senátora Jiřího Šestáka. Po dnešním jednání celostátního výboru hnutí to řekl jeho první místopředseda Vít...

 

Rakušan. Senátorský klub Starostové a nezávislí se díky úspěchu v letošních volbách stal třetím nejsilnějším klubem v horní komoře parlamentu.
„Je to člověk, který se svému senátorskému mandátu dlouhodobě věnuje na maximum. Není starostou či podobným funkcionářem někde v samosprávě. Tedy je připraven veškerý svůj čas řádně věnovat funkci místopředsedy horní komory,“ řekl o Šestákovi místopředseda STAN Vít Rakušan.
„Vážím si důvěry Starostů a nezávislých, kteří mne nominovali na pozici místopředsedy Senátu. Rád bych v ní navázal na mé dosavadní zkušenosti ze senátní komise pro ústavu. Před své kolegy předstoupím s nominačním programem, který se bude opírat o čtyři základní body. Za prvé je důležité projasnit u veřejnosti poněkud matný obraz horní komory. Je třeba, aby všechny senátorky a senátoři ve svých obvodech pravidelně a srozumitelně vysvětlovali nezastupitelnou funkci senátu v českém ústavním pořádku. Za druhé bych se chtěl pokusit nalézt cestu jak zvýšit volební účast způsobem, který odpovídá možnostem 21. století. Senát by dále měl zřetelněji než doposud podporovat aktivní proevropské směřování České republiky. A protože jsem mezi senátorkami a senátory jediným zástupcem kulturní sféry, chtěl bych v neposlední řadě přispět k lepšímu postavení kultury v české společnosti,“ uvedl Jiří Šesták.

Zdroj: Michal Bosák

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Politika  

 » Kraje  » Jihočeský