Jindřichohradecký olympijský rekord nemusí být poslední - Jihočeský - Český Metropol

Jihočeský

Jindřichohradecký olympijský rekord nemusí být poslední

zdroj: Město J. Hradec

Jindřichův Hradec | Město nad Vajgarem se zřejmě shlédlo v trhání rekordů. Skoro to vypadá, že Jindřichův Hradec bude brzy v České knize rekordů potřebovat vlastní kapitolu. Aktivity zdejšího oddělení cestovního...

 

ruchu tak rozhodně nelze přehlédnout. Před nedávnem se Jindřichohradečákům podařilo vytvořit v pořadí již čtvrtý rekord, tentokrát s olympijskou tématikou. Další překvapení lze očekávat.
V rámci aktivit celokrajného projektu Jižní Čechy olympijské vytvořili Hradečtí na náměstí Míru živé olympijské kruhy. Do triček v patřičných barvách olympijského symbolu se obléklo 489 lidí. „Zájem byl ale tak velký, že jsme se ze zbývajících zájemců, na které trička nezbyla, pokusili vytvořit iniciály města. Celkem tak včetně nápisu JH vytvořilo nový rekord 574 lidí,“ uvedla vedoucí oddělení cestovního ruchu a marketingu Městského úřadu Jindřichův Hradec Zuzana Bedrnová. 
Na regulérnost pokusu dohlíželi komisaři z Agentury Dobrý den Pelhřimov, která každoročně vydává Českou knihu rekordů, kam byl prakticky bezprostředně zapsán i rekord jindřichohradecký.
Po největším počtu Bílých paní na jednom místě (2011), největší živé pětilisté růži (2012) a nejdelším vlaku tvořeném lidmi (2014) tak obyvatelé města spolu s jeho návštěvníky učinili do této knihy již svůj čtvrtý zápis.
„Potěšilo nás, kolik lidí se naším zatím posledním rekordním pokusem připojilo k myšlence letošního krajského projektu Jižní Čechy olympijské. S nevídaným zájmem ze strany veřejnosti se ovšem setkala i dvoudenní olympijská road show plná sportovních disciplín, soutěží, her a setkání s úspěšnými olympioniky,“ poznamenala Zuzana Bedrnová.
Zmíněnou road show a úspěšným pokusem o rekord zároveň odstartoval další ročník TOP týdne v Jindřichově Hradci, který byl realizován v rámci projektu Putování po historických městech Čech, Moravy a Slezska. Více jak sedmidenní maratón kulturních, společenských a sportovních akcí je již řadu let vyhledávaným a oblíbeným cílem obyvatel i návštěvníků Jindřichova Hradce.
„TOP týden bude v našem městě probíhat i příští rok, prozatím ale nebudeme prozrazovat, jaký, popř. zda vůbec pokus o rekord proběhne. Necháme si plánovaný program zatím jako překvapení. Určitě to ale znovu bude stát za účast,“ naznačila Zuzana Bedrnová další ambice Hradečáků.
Pokus o překonání rekordu s názvem Buďme všichni rekordmani na nádvoří s Bílou paní. V sobotu 6. srpna 2011 se na III. zámeckém nádvoří uskutečnil pokus o překonání telčského rekordu z května roku 2009, kdy se na tamním zámku sešlo 220 lidí v převleku tohoto známého přízraku nejen rožmberských panství. Jindřichův Hradec pokořil rekord města Telč. Bílých paní se sešlo celkem 351. 
Pokus o vytvoření rekordu s názvem „Zlatá růže v poli modrém, vzpomeň na Jindřichův Hradec v dobrém“. Na náměstí Míru se v sobotu 28. července 2012 konal pokus o vytvoření rekordu, kdy snahou pořadatelů bylo vytvořit, za pomoci návštěvníků oděných do triček v patřičných barvách, znak pánů z Hradce a symbol města – zlatou pětilistou růži v modrém poli. Největší „živou“ pětilistou růži nakonec vytvořilo celkem 487 lidí.
Pokus o vytvoření rekordu s názvem „Hradečáci páru mají, další rekord překonají“. Již potřetí se město Jindřichův Hradec zapsalo do České knihy rekordů, tentokrát rekordem ve vytvoření nejdelšího živého vlaku. V sobotu 26. července 2014 se tak na náměstí Míru rozjel 58,6 metrů dlouhý živý vláček tvořený 488 účastníky.

Zdroj: Město J. Hradec

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Kraje  » Jihočeský