Hejtman Zimola s Karlem Poborským ocenili nejlepší malé fotbalové střelce - Jihočeský - Český Metropol

Jihočeský

Hejtman Zimola s Karlem Poborským ocenili nejlepší malé fotbalové střelce

zdroj: Jihočeský kraj

České Budějovice | Čtrnáct nejlepších střelců v krajských mládežnických soutěžích
v sezoně 2014/15 obdrželo pamětní plaketu, kterou jim předali hejtman Jiří Zimola a fotbalový internacionál Karel Poborský. Dva...

 

z nich, konkrétně Jakub Kašpírek z písecké přípravky a Vladimír Charvát z českokrumlovské přípravky, svou produktivitou předčili dokonce hvězdu Realu Madrid Cristiana Ronalda. Informoval o tom Radek Šíma z kanceláře hejtmana.
Součástí slavnostního aktu, který se konal na krajském úřadě, bylo rovněž předávání trenérských licencí a zmíněn byl i projekt Bezpečné branky. Kromě Zimoly a Poborského se jej zúčastnil i předseda krajského fotbalového svazu Jan Jílek a Petr Šuleř za společnost ČEZ.   
Jakub Kašpírek dokázal v uvedené sezóně nasázet 61 a Vladimír Charvát 49 gólů. „Pokud mě statistiky neklamou, tak Kuba překonal legendárního Ronalda o 13 branek a Vláďa o jeden gól. Je to určitě perfektní zpráva a věřím, že jednou se díky těmto klukům podaří vrátit jihočeský fotbal zpět na výsluní,“ uvedl Zimola s tím, že gratulace patří všem oceněným střelcům.
Výjimečný výkon Kašpírka a Charváta potvrdil i Poborský. „Říkal mi, že takovouto porci branek nikdy v dětství nenastřílel a že před těmito kluky hluboce smeká,“ dodal hejtman.
Spolu s Petrem Šuleřem pak předali licenci 48 absolventům trenérského kurzu pro ty, kteří se v kraji starají právě o tento fotbalový potěr. „Ve spolupráci s krajským fotbalovým svazem umožňujeme amatérským trenérům zlepšování jejich kvalifikace, což se samozřejmě ve finále pozitivně promítne právě při práci s mládeží. A trenérům za to patří náš dík,“ řekl Zimola.
Hejtman rovněž s povděkem kvituje skutečnost, že se zájem o získání těchto licencí oproti předchozí době zvedl o 100 procent. Dosud byl totiž zhruba poloviční.
Zmíněn byl i projekt Bezpečné branky, jehož cílem je předcházet úrazům dětí na hřišti. „Díky spolupráci kraje a Nadace ČEZ doputovaly na tento projekt v loňském a letošním roce celkem zhruba čtyři miliony korun, díky kterým získalo bezpečné branky přes 80 jihočeských mládežnických fotbalových oddílů,“ shrnul Zimola.

Nejlepší střelci v mládežnických krajských soutěžích
v sezoně 2014/15

Jakub Kašpírek (Písek – 61 gólů)
Vladimír Charvát (Český Krumlov – 49 gólů)
Vojtěch Štěpka (Protivín – 44 gólů)
Miroslav Chovanec (Blatná – 42 gólů)
Michal Kinčl (Meteor Tábor – 40 gólů)
Stanislav Pacholík (Nová Včelnice - 39 gólů)
Martin Špale (Lomnice nad Lužnicí – 38 gólů)
Tomáš Žofka (Junior Strakonice – 33 gólů)
Martin Průcha (Břilice – 32 gólů)
Jakub Růžička (Loko České Budějovice – 32 gólů)
Lukáš Valenta (Hluboká nad Vltavou – 31 gólů)
Martin Škoda (Malše Roudné – 27 gólů)
Vojtěch Cína (Protivín – 26 gólů)
Rostislav Trachta (Lomnice nad Lužnicí - 25 gólů)

Zdroj: Jihočeský kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Jihočeský