Lucie poplave pro Radka. Můžete se přidat a pomoct - Jihočeský - Český Metropol

Jihočeský

Lucie poplave pro Radka. Můžete se přidat a pomoct

zdroj: archiv Metropolu

České Budějovice | Loni zdolala dvacetiletá nadšená plavkyně Lucie Leišová z Příbrami Gibraltarský průliv mezi Evropou a Afrikou. Zítra, ve čtvrtek 23. července v 10 hodin v rámci projektu Vltava 2015 skočí od mola...

 

na Sokolském ostrově do Vltavy a poplave po 18 kilometrových úsecích až do Prahy. 
Hlavním cílem této charitativní akce je získat přes sto tisíc korun pro vozíčkáře Radka Duchoně na nákup handbiku. „Radek před pěti lety utrpěl úraz a ochrnul. A já jsem se rozhodla, že mu tímto výkonem pomůžu vydělat na handbike, což je takové kolo, poháněné rukama,“ vysvětluje plavkyně. K Lucii se na místě přidá ředitel Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu a start bude v režii náměstka primátora Petra Holického. „Vždy je třeba ocenit, když se někdo nezištně rozhodne pomoci druhému. V tomto případě mladá plavkyně vodě odevzdá vlastní fyzické a možná i psychické síly, a toho si osobně velmi vážím. Věřím, že lidé nebudou lhostejní a cíl plavby bude naplněn,“ říká náměstek Petr Holický.  
Sbírka pro Radka bude po celou dobu plavby, více zde. Na projektu Vltava 2015 spolupracuje Lucie s Mezinárodní cenou Vévody z Edinburghu, projektem Sport Pomáhá a Kontem Bariéry.

Zdroj: Jitka Welzlová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Jihočeský  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření