Plzeň má mistra světa v judu veteránů - Plzeňský - Český Metropol

Plzeňský

Plzeň má mistra světa v judu veteránů

zdroj: Plzeňský kraj

Plzeň | Zdeňka Vlčka – mistra světa v judu veteránů - ocenil hejtman kraje Josef Bernard za skvělý úspěch z amerického Miami. „Jste vynikajícím vzorem nejen pro mladé lidi, ale i pro ty, kteří se blíží seniorskému...

 

věku. Váš výkon je dobrou ukázkou toho, že člověk se nemá vzdávat nikdy a má sportovat, dokud to jde,“ těmito slovy přivítal mistra světa hejtman kraje Josef Bernard a dodal, že sport, pohyb a tělesnou výchovu osobně považuje za plnohodnotnou činnost srovnatelnou s matematikou, fyzikou a jinými oblastmi. 
Zdeněk Vlček, který je kromě úspěšného judisty také doktorem práv, převzal z rukou hejtmana pamětní medaili a děkovný list za vynikající reprezentaci kraje. „Vítězství není jen moje zásluha, je to práce celého týmu, kterému toto ocenění také patří,“ uvedl Vlček, který by se chtěl mistrovství světa veteránů v judu zúčastnit i příští rok. „Pokud mě neporazí artróza, tak bych rád příští rok zápasil. Těší mě, že tzv. příklad táhne a že judo začali dělat vrstevníci v mém okolí,“ dodal mistr světa, který soutěží ve váhové kategorii 100+.
Během setkání, se hovořilo také o podpoře sportu v kraji, zvýšení podpory sportovních oddílu a také o novém dotačním titulu zaměřeného na sportovce, kteří se účastní mistrovství Evropy a světa. Judisté v Plzni získali s otevřením nové sportovní haly Sportovního gymnázia vynikající zázemí pro tréninky, je zde totiž hala upravená speciálně pro trénink juda. Zdeněk Vlček dostal od hejtmana nabídku podpory projektu, který by pomohl rozvoji juda v kraji a zvýšení zájmu o tento sport.

Zdroj: Plzeňský kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Kraje  » Plzeňský