První vodní galerie u nás je v Horažďovicích - Plzeňský - Český Metropol

Plzeňský

První vodní galerie u nás je v Horažďovicích

zdroj: landartnarece.cz

Horažďovice | První vodní galerie v ČR oživí netradičním způsobem veřejný prostor v Horažďovicích. Aktivním zapojením místních obyvatel vzniklo dvacet pět originálních děl, která budou nainstalována na břeh řeky...

 

Otavy či přímo do ní. Slavnostní otevření galerie zahrnující společný sjezd řeky, komentovanou prohlídku a večerní koncert proběhne v sobotu 28. května v Horažďovicích.
V den slavnostního otevření galerie bude sraz v 15:00 na konci parku Ostrov u „Chaty děsu“, kde budou připravené lodě. Vernisáží bude společný sjezd řeky – průjezd vodní galerií. „K vidění budou nejen díla samotných občanů, ale i mechové grafitti (Moss Art) či vertikální zahrada, na jejichž tvorbě se podíleli přizvaní profesionálové. Během sjezdu účastníky čeká nejen komentovaná prohlídka ale i vodní bar,“ upřesňuje jedna z organizátorek Markéta Mrázová.
Po vodáckém zážitku čeká návštěvníky v městském parku u železničního mostu (u Jitexu) promítání na vodní hladinu, fire show a další doprovodný program. Součástí akce bude i koncert kapel Please the Trees, Wessele, Taras Bullba a Ministark.
Galerii si samozřejmě mohou lidé přijít prohlédnout i v následujícím období. „Věříme, že se vodní galerie stane zajímavým prostorem jak pro místní obyvatele, tak pro stovky vodáků projíždějících naším městečkem v letním období. Nainstalovaná díla vytvořená pouze z přírodních materiálů budou viditelná z pěších, cyklistických i vodácky sjízdných tras,“ dodává Markéta Mrázová.
Vytvoření a otevření první vodní galerie v České republice je výstupem půlročního projektu Překvapení na Otavě, jímž chtějí organizátorky kreativním způsobem poukázat na krásu města, na nevyužívaná místa veřejného prostoru a možnosti aktivního trávení volného času. Organizátorky pamatovaly na zapojení místní veřejnosti a podporu společenského života. „Uspořádaly jsme tak šest komunitních setkání, která měla podobu přednášek, workshopů a kulturních akcí. Na přednáškách jsme představily mimo jiné témata aktivního občanství, landartu, ekologie, ekologie mysli. Během workshopů jsme pak společně tvořili díla,
která se stala součástí vodní galerie,“ vysvětluje další z organizátorek Mirka Nováčková.
"Překvapení na Otavě, který je jedním z projektů mladých lidí v našem grantovém programu V pohybu, má skvělý koncept - angažuje místní komunitu, obohacuje region nejen o nápady a znalosti studentů, ale navíc přináší místním i turistům něco nového," říká Jana Neupauerová z Nadace Vodafone.
Další informace o projektu: www.landartnarece.cz, nebo na facebooku.

Zdroj: landartnarece.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Plzeňský  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření