Ocenění pro profesionální hasiče - Plzeňský - Český Metropol

Plzeňský

Ocenění pro profesionální hasiče

zdroj: pprap. Rostislav Poškarský

Plzeň | V pátek 29. ledna obdrželo ocenění za příkladné plnění pracovních povinností celkem 25 příslušníků Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje. Pamětní medaili hejtmana Plzeňského kraje...

 

převzalo 24 mužů a jedna žena.

„Práce profesionálních hasičů je velmi náročná a dnes už to nejsou jen zásahy spojené s požárem. Činností, které musí profesionální hasič zvládnout, je mnohem víc. Jsem proto rád, že mohu ocenit příslušníky, kteří nasazují svoje životy při záchraně osob, ale také ty, jejichž práce není zdaleka tak atraktivní, ale rozhodně není méně důležitá. Jsou to například pracovníci na operačním středisku nebo lidé, kteří vytváří podmínky pro fungování integrovaného záchranného systému,“ říká hejtman Václav Šlajs.
Hejtman Václav Šlajs spolu s ředitelem Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Františkem Pavlasem předali za přítomnosti dalších členů krajské rady ocenění 25 profesionálním hasičům, mezi kterými byli lidé z chemické laboratoře, operačního střediska, pracovníci na úseku integrovaného záchranného systému nebo úseku prevence požárů a samozřejmě zasahující hasiči z celého Plzeňského kraje.


OCENĚNÍ HASIČI:

Krajské ředitelství – Chemická laboratoř Třemošná
kpt. Mgr. Henryk Sikora, Ph. D.
Kpt. Henryk Sikora získává ocenění za výborné výsledky při zpracování vzorků na plynovém chromatografu s hmotnostním detektorem.


Krajské ředitelství – Krajské operační a informační středisko
npor. Ing. Robin Ročák
Npor. Robin Ročák v roce 2015 se ve funkci operačního důstojníka a vedoucího směny Krajského operačního a informačního střediska HZS Plzeňského kraje významně podílel na řešení a koordinaci rozsáhlých lesních požárů na území kraje a také na zprovoznění nového informačního systému pro potřeby operačního řízení v rámci projektu financovaného z fondů EU.


Krajské ředitelství – Úsek integrovaného záchranného systému
kpt. Bc. Pavel Valm   
Kpt. Pavel Valm se podílí na odborné přípravě členů jednotek požární ochrany, a to jak profesionálních, tak dobrovolných hasičů. Je lektorem výcviku v zařízení simulujícím reálné podmínky požáru, kde vede výcvik na vysoké profesionální úrovni, což oceňují cvičící hasiči i ze zahraničí.

Krajské ředitelství – Úsek prevence a civilní nouzové připravenosti
plk. Mgr. Jan Kosnar
Plk. Jan Kosnar působí u HZS ČR od roku 1990. Po celou dobu se věnuje problematice kontrolní činnosti a     zjišťování příčin požárů. Pro své hluboké profesní znalosti a vysoké pracovní nasazení postupně stoupal řídícími strukturami HZS Plzeňského kraje, až byl v roce 2011 jmenován ředitelem odboru prevence krajského ředitelství. Po provedené reorganizaci je vedoucím oddělení kontrolní činnosti a zjišťování příčin požárů. Své vědomosti a znalosti ochotně předává dalším kolegům, a to jak v rámci HZS Plzeňského kraje, tak i celého Hasičského záchranného sboru České republiky, kde je obecně uznávanou autoritou.


Územní odbor Domažlice
pprap. Tomáš Böhm
Pprap. Tomáš Böhm slouží na stanici v Domažlicích, kde se od funkce hasič přes strojníka vypracoval na pozici technik strojní služby. Služební povinnosti a úkoly plní řádně a svědomitě, na stanici uplatňuje své dovednosti v oblasti oprav techniky.

por. Mila Mathauser, Dis.
Por. Mila Mathauser je v současné chvíli v Domažlicích ve funkci technika chemické a technické služby. Významně se podílí na zajišťování odborné přípravy jednotek SDH a na jejich výcviku. Mladším kolegům jde příkladem.

nstržm. Roman Jung
Nstržm. Roman Jung byl nejprve zařazen jako hasič, později byl ustanoven na funkci strojník, kterou vykonává ve Staňkově dodnes. Plní svědomitě veškeré služební povinnosti a stanovené úkoly. Podílí se na odborné přípravě jednotek SDH, svoje znalosti předává mladším kolegům.


Územní odbor Klatovy
nstržm. Bohumír Bucifal
Nstržm. Bohumír Bucifal slouží u HZS PK od srpna 1997 a po celou dobu vykonává svoji funkci spolehlivě a svědomitě. Je aktivním členem soutěžního družstva ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel, několikrát za svou kariéru stál na stupni vítězů nejen krajských, ale i republikových soutěží. Zároveň je členem Sboru dobrovolných hasičů města Sušice. Souběžně vede kroužek malých hasičů v městě Sušici. Několikrát zorganizoval celodenní akci Festival přípravek.

nprap. Vladimír Reindl
Nprap. Vladimír Reindl v současné chvíli vykonává funkci velitele družstva směny B. Patří mezi první členy lezecké skupiny. V minulosti byl pevnou oporou sportovního družstva v požárním sportu. Svoje znalosti uplatňuje nejen v rámci HZS, ale i jako člen jednotky SDH Horažďovice.

Zdroj: pprap. Rostislav Poškarský

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Plzeňský  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření