Ministryně Karla Šlechtová zavítala do Plzeňského kraje - Plzeňský - Český Metropol

Plzeňský

Ministryně Karla Šlechtová zavítala do Plzeňského kraje

zdroj: Tiskové oddělení Plzeňského kraje

Plzeň | Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová v rámci svých pracovních cest ve čtvrtek 23. července navštívila Plzeňský kraj. Během dne se setkala s Radou Plzeňského kraje, starosty obcí, členy Regionální...

 

stálé konference a také s primátorem města Plzně. Po celou dobu ministryni doprovázel hejtman Václav Šlajs.

Během setkání s Radou Plzeňského kraje a starosty obcí se debatovalo na téma bytové problematiky, možnosti čerpání národních programů Ministerstva pro místní rozvoj a možnosti financování z evropských dotací. 
 
„Ministerstvo pro místní rozvoj, jako gestor nejrůznějších oblastí, je připraveno pomáhat všem krajům. Navštívila jsem tento kraj především proto, že startuje nové programové období 2014 - 2020. Již neexistují regionální operační programy, existuje Integrovaný regionální operační program a myslím si, že je nutné, abych ze své pozice informovala každé území a sdělovala podporu ze strany Ministerstva pro místní rozvoj vůči všem žadatelům. Mám vůči Plzeňskému kraji velice pozitivní a vřelý vztah, a to nejen proto, že jsem zde strávila svá studentská léta. Považuji za svou povinnost být jako ministryně otevřena diskusím a pomáhat krajům v oblasti rozvoje,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Ministryni na pracovní návštěvě doprovázela také náměstkyně sekce Národní orgán pro koordinaci Olga Letáčková.

Odpoledne se ministerská návštěva přesunula na magistrát, kde se uskutečnilo setkání s primátorem města Plzně Martinem Zrzaveckým a jeho náměstky. Zde se diskutovalo o tématech týkajících se cestovního ruchu v souvislosti s tím, že město Plzeň je pro letošní rok Evropské hlavní město kultury.

Poté vedla cesta do plzeňské zoo, kde ministryni provedl ředitel zoologické zahrady Jiří Trávníček. Součástí prohlídky byl nově zrekonstruovaný pavilon s nejjedovatějšími hady světa – Království jedu. Poslední zastávkou byla návštěva domova pro seniory Senior Rezidence Terasy, který byl vystavěn za výrazné pomoci dotace z EU. Budova v Plzni Bolevci původně sloužila jako mateřská škola a jesle, před třemi lety prošla přestavbou a vznikl zde nadstandardně vybavený domov pro seniory.

Zdroj: Tiskové oddělení Plzeňského kraje

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Plzeňský