Vážení, zadejte se! Na Rock for People se bude tančit až do rána - Plzeňský - Český Metropol

Plzeňský

Vážení, zadejte se! Na Rock for People se bude tančit až do rána

zdroj: Mirka Reifová

Plzeň | Jedna roztančená párty stále doznívá ve vzpomínkách a uších nejednoho návštěvníka hradeckého Rock for People. Přitom za pár dní vypukne další večírek! Od 3. do 5. července se v Plzni představí výběr...

 

kapel téměř ze všech zemí Evropské unie. Od Finska až po Itálii, od Velké Británie po Lotyšsko. I přesto, že každý interpret nabídne to nejlepší, tancechtivé publikum nejvíce očekává koncert rakouských The Parov Stelar Band, švédských hudebních kouzelníků Movits! či tuzemského šoumena Vojtěcha Dyka v doprovodu B-Side Bandu.
O tom, že swing nejen ve své electro podobě táhne, svědčí obrovský křepčící kotel na koncertu The Parov Stelar Band na Rock for People v roce 2013 nebo taneční kreace mnohatisícové masy na koncertě Vojtěcha Dyka zkraje června v Hradci. Plzeň se tedy má skutečně na co těšit. Na tři dny se areál DEPO2015 a Papírna promění v jednu velkou tančírnu. S hvězdami i pod nimi.
Rock for People Europe je součástí programu Evropského hlavního města kultury 2015. Více informací na www.rockforpeople.cz. Vstupenky na Rock for People Europe jsou v prodeji na webu festivalu. Celofestivalový pass lze nyní pořídit za 1 440 Kč, jednodenní vstupenky jsou v prodeji od 750 Kč, dvoudenní za 1 200 Kč. Na místě budou lístky na neděli 5. července s největšími (electro)swingovými hvězdami za 950 Kč.
 
Jeho koncert v plzeňské Měšťanské besedě byl vyprodán několik měsíců předem, šarmem podlamuje kolena ženám i dívkám mnoha generací a do jeho současného repertoáru spadají skladby swingové i rockové. Ano, je to Vojtěch Dyk, který po vřele přijatém vystoupení na Rock for People v Hradci přijíždí do Plzně opět i se svým B-Side Bandem.
Stačí se zaposlouchat do prvních tónů a je jasné, že jejich vystoupení bude plné rozvernosti, skvělých a k tanci vybízejících melodií i vtipu. Málokdy se stane, že vedle jazzových a swingových kousků znějí rockové pecky. Vojtěch Dyk okořenil svůj repertoár vybranými hity od Red Hot Chili Peppers, Rage Against the Machine či AC/DC, které převedl do bujaré swingové podoby. Navíc s výbornou scénografií určenou jen pro několik málo open-airových akcí.
Na očekávaný koncert Vojtěcha Dyka a jeho vynikajících spoluhráčů z B-Side Bandu v neděli 5. července navážou The Parov Stelar Band, kteří české publikum omamují zvláštní chemií. Možná i proto se sem tahle roztančená banda tak ráda vrací. Tentokrát do Plzně přivážejí svou novou desku The Demon Diaries, která je vřele přijímána nejen posluchači, ale i hudební kritikou.
Milovníky nových podob swingu jistě nadchne i koncert kapely Movits! Svým zábavným mixem swingu, hip hopu a švédštiny ukáží plzeňskému publiku, jak se tančí po seversku.
Mimochodem, jeden z partnerů Rock for People Europe, portál ZOOT připravil pro návštěvníky se zálibou v (electro)swingu speciální módní kolekci pro tanečnice i tanečníky. A pravděpodobně koncerty Vojtěcha Dyka a Parov Stelar spojí s akční, žánrovou módní přehlídkou přímo v publiku. Více zde.
Jak je známo, když se začne tančit, je těžké přestat. Na Rock for People se bude pařit až do rána. Poté, co v DEPU2015 skončí program kolem půl druhé v noci, mohou se návštěvníci přesunout do industriálních prostor Papírny, kde bude pokračovat afterparty až do 4 hodiny ranní. K tanci zde budou hrát dvorní DJs legendárního pražského Cross Clubu – od electra až po dubstep.

Zdroj: Mirka Reifová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Plzeňský  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kultura  » Hudba