Policie uzavřela dnes ráno kvůli granátu část čtvrti v Plzni - Plzeňský - Český Metropol

Plzeňský

Policie uzavřela dnes ráno kvůli granátu část čtvrti v Plzni

zdroj: loadoutroom.com

Plzeň | Zhruba na dvě hodiny uzavřel dnes ráno část plzeňské čtvrti Doubravka nález funkčního granátu před obchodním centrem. Policie z centra a okolí evakuovala asi stovku lidí. Přivolaný pyrotechnik funkční...

 

granát F-1 zajistil a odvezl na policejní expozituru do Teplic. Tam zbraň podrobí zkoumání. Policie nyní zjišťuje, jak se nebezpečná munice na místo dostala, bude zkoumat kamerové záznamy a vyslýchat svědky. ČTK to řekla policejní mluvčí Hana Štefflová.
    "Uzavírka byla ukončena kolem 09:30, lidé už se vrací do svých domovů. Případ šetříme," uvedla.
    Část čtvrti Doubravka, u obchodního centra Centrum, policie uzavřela ráno kolem 07:30, kvůli události byla odkloněna doprava, evakuována byla zhruba stovka lidí z centra a okolí ve vzdálenosti do zhruba 200 metrů od něj.
    "Dostali jsme to hlášeno od městské policie v 07:24. Svědkyně jim oznámila, že na schodech u centra je položen granát," uvedla Štefflová. Zhruba 500 metrů dlouhý úsek silnice vedoucí kolem Centra byl zcela uzavřen z obou směrů, doprava musela být odkloněna. Částečně neprůjezdná byla Smrkova ulice, uzavřeny byly také ulice Na Malé Doubravce, Družby a Opavská. Od místa nálezu šlo o kruh v průměru půl kilometru.
    "Evakuovali jsme celé obchodní centrum i okolí, tedy všechny rodinné domy, bytové i nebytové prostory, odhadem jde o zhruba stovku lidí," uvedla Štefflová. Podle ní pomohlo, že lidé už byli ráno v práci, množství evakuovaných proto nebylo tak velké. Pro evakuované byl přistaven hasičský autobus, jenž jim poskytl azyl, podle zjištění ČTK se v něm nebo u něj pohybovala zhruba desítka lidí. "Většina lidí řekla, že se o sebe postarají," uvedla mluvčí.
    Podle informací ČTK předmět našla žena, která v obchodním centru uklízí, vedle schodů z boku budovy.
    V terénu byly desítky policistů a strážníků a hasiči. Pyrotechnik na místo přijel z Teplic.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Plzeňský  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření