Staronový trenér Plzně Koubek odmítá nálepku defenzivního trenéra: Budeme hrát ofenzivně - Plzeňský - Český Metropol

Plzeňský

Staronový trenér Plzně Koubek odmítá nálepku defenzivního trenéra: Budeme hrát ofenzivně

zdroj: archiv Metropolu

Plzeň | Nový trenér fotbalistů Plzně Miroslav Koubek fanouškům Viktorie slibuje, že i pod jeho vedením budou Západočeši hrát atraktivním ofenzivním stylem. A to i přesto, že občas dostává v médiích nálepku...

 

defenzivního trenéra. S tím však nesouhlasí.
    "Směrem dopředu bude systém zachován. To mohu potvrdit. Budeme chtít hrát zajímavý ofenzivní fotbal, na tom se s mým příchodem nic nemění," řekl Koubek na tiskové konferenci, na které byl představen jako nástupce odvolaného Dušana Uhrina mladšího.
    "Možná mám nálepku defenzivního trenéra, se kterou však nesouhlasím. Když jsem měl mužstva hrající o postup či o titul, tak nastřílela nejvíce branek. Samozřejmě když jsem měl týmy slabší, co hrály o záchranu, tak těch branek tolik nebylo. Tak to prostě je," dodal dvaašedesátiletý trenér, který během hráčské kariéry býval ligovým brankářem.
    Souhlasí však s tím, že právě na obranné hře Viktorie ho čeká nejvíce práce. "Pokusíme se vylepšit organizaci defenzivy, jsou potřeba korekce týmové spolupráce. Také je třeba zdůraznit standardní situaci. Ale rozhodně není třeba příliš radikálních zásahů, spíše jen korekce," naznačil své nejbližší plány.
    Dosud působil v lize na lavičkách Kladna, Baníku Ostrava, Mladé Boleslavi či Slavie. Angažmá v Plzni však považuje za trenérský vrchol. "Asi se to tak dá nazvat, vzhledem k tomu, kde se nyní Plzeň nachází," řekl Koubek.
    Naposledy trénoval Slavii, než byl v březnu odvolán. Od té doby dostal jednu ligovou nabídku, kterou však po zvážení odmítl. "Prostě mi nesedla. Nebylo to tak, že bych čekal na něco lepšího. Už jsem popravdě moc nevěřil, že dostanu nabídku takového kalibru, jako je Plzeň," připustil.
    Proto byl překvapen, když mu v pátek během dovolené v Rakousku zazvonil mobil a ozvalo se vedení Viktorie. Následně se předčasně z dovolené vrátil a v neděli nabídku přijal. "Nabídka na úrovni Plzně se neodmítá, to bych nežil svůj trenérský život. Takové nabídky se neopakují. S tlakem na moji osobu počítám a jsem na něj připravený. Mám už toho za sebou dost a nebojím se toho," dodal Koubek.
    Do Plzně se vrací po 13 letech, tehdy byl u jejího sestupu do druhé ligy. "Ta dvě angažmá se však nedají vůbec srovnat. Od té doby klub ušel obrovský kus cesty a vše se tu změnilo. Potkal jsem jen pár lidí, které znám ještě z té doby. Ale i já za tu dobu ušel kus cesty," poznamenal.
    Jedním z úkolů je i pokračování v generační obměně kádru, k čemuž by mu mohla pomoci také zkušenost trenéra reprezentace do 19 let. "Úplně bych to nespojoval. Maximálně v tom, že s mladými hráči umím pracovat. Nebo si to alespoň myslím," řekl.
    Rovněž nechystá v plzeňské kabině čistku. "Rozhodně jsem nějaké posily nepožadoval. Není nutnost. Jde hlavně o to, aby se hráči jako Rajtoral, Čišovský či Končal uzdravili. To bych si přál více než hekticky zasahovat do kádru, který jsem ještě neměl možnost hlouběji poznat, i když tým Plzně zná každý trenér i já," dodal.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Kraje  » Plzeňský