Karlovy Vary se rozběhnou v přímém přenosu - Karlovarský - Český Metropol

Karlovarský

Karlovy Vary se rozběhnou v přímém přenosu

zdroj: Zdenka Pecková

Karlovy Vary | Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary se chystá na svůj třetí ročník a na první online přímý přenos. Tři a půl tisíce běžců bude v sobotu zabírat deset kamer včetně jedné z helikoptéry. Přímý přenos začíná v...

 

17:45, stačí kliknout na www.runczech.com.
Letos se organizátorům podařilo získat pro Karlovy Vary stříbrnou známku kvality IAAF, přímý přenos závodu je významný krok na cestě k ocenění nejvyššímu. „Trasa půlmaratonu má své jedinečné kouzlo, jež dosud poznali jen běžci a fanoušci, kteří se na závod do Karlových Varů přijeli podívat. Díky přímému přenosu si ho budou moci užít diváci z celého světa i ti, kdo v sobotu v Karlových Varech být nemohou,“ těší se prezident organizačního výboru Carlo Capalbo. „Díky běhání navíc i lidé za hranicemi republiky poznají další krásné české město,“ dodává Capalbo. „Přímý přenos je také jeden z hlavních předpokladů pro zisk zlaté známky kvality, která by Karlovy Vary dostala mezi světovou elitu měst pořádajících vytrvalostní běhy. A Karlovy Vary by si to rozhodně zasloužily.“
Pro Karlovy Vary to bude první přímý online přenos sportovní události v HD kvalitě. Závodem diváky provede moderátor České televize Jiří Kalemba. Na půlmaraton se kromě elitních světových atletů chystá také 3 500 běžců a mezi nimi i olympijský vítěz ve střelbě Matthew Emmons, který si ho zaběhne ve štafetě. Jeho manželka Kateřina Emmons, která do rodinné sbírky cenných kovů také přidala olympijské zlato a stříbro ze střelby, bude v sobotu v roli diváka a objeví se i v přímém přenosu.
Na půlmaratonskou trať se chystá i muž stojící za organizací další významné karlovarské akce, Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, Kryštof Mucha. V březnu zvládl Sportisimo 1/2Maraton Praha těsně pod hranicí dvou hodin, nyní se chystá i na Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary. Kromě Kryštofa Muchy mohou diváci v přímém přenosu sledovat na trati také populárního moderátora běžecké show Fast Foot Jacoba Bína s reportérem behani.sport.cz Liborem Kalousem nebo Dalibora Gondíka. Řada zajímavých hostů se vystřídá i ve VIP lounge moderátora Honzy Tuny.
K závodu je vytvořena speciální stránka maraton.sport.cz s přímým přenosem, kde diváci mohou komentovat závod, interaktivní mapou a dalšími informacemi k závodu. Anglickou verzí pro zahraniční diváky provede známý anglický novinář Andy Edwards. Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary startuje v sobotu 23. května v 18 hodin. Přímý přenos začíná o čtvrt hodiny dříve. Více informací k závodu najdete také na www.runczech.com.

Zdroj: Zdenka Pecková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Kraje  » Karlovarský