Bývalý místostarosta Mariánských Lázní u soudu odmítl, že chtěl podplácet - Karlovarský - Český Metropol

Karlovarský

Bývalý místostarosta Mariánských Lázní u soudu odmítl, že chtěl podplácet

zdroj: archiv Metropolu

Cheb | Bývalý místostarosta Mariánských Lázní Petr Horký dnes u Okresního soudu v Chebu odmítl, že chtěl pomocí úplatku přimět média, aby se přestala zajímat o jeho obvinění z korupce. Spolu s ním je...

 

obžalovaná i lobbistka Jana Mrencová, která údajně o peníze požádala. Horký ale dnes u soudu tvrdil, že o úplatek nešlo.
    "Jel jsem na schůzku s paní Mrencovou s tím, že jsem předpokládal, že se domluvíme na pokračování spolupráce v oblasti PR a že se na ní podepíše i smlouva, tak jako vždy. Ale před schůzkou jsem byl zadržen policií," řekl soudu Horký.
    Jenže policejní odposlechy zaznamenaly před schůzkou hovor, kde Mrencová nabídla Horkému, že za 25.000 korun může ovlivnit článek, který o Horkém údajně připravovala Mladá fronta Dnes.
    Tehdejší místostarosta byl v té době obviněn z uplácení v případu, který se týkal jeho hlasování na valné hromadě vodohospodářské společnosti Chevak. Okresní státní zástupce Václav Opl dnes ČTK řekl, po posouzení důkazů v kauze Chevak bylo stíhání Horkého zastaveno a dále v ní figuruje už jen jako svědek.
    Horký dnes u soudu řekl, že loni v říjnu, kdy se podle obžaloby podplácení dopustil, byl pod mediálním tlakem, a proto se schůzkou souhlasil. U sebe měl v době zatčení i peníze.
    Mrencová se dnes k soudu nedostavila. V předchozích výpovědích ale policii řekla, že chtěla přimět novináře, aby dali Horkému v článku prostor k vyjádření. Údajně tak, že by zadala inzerát a inzertní oddělení by pak přimělo novináře obrátit se na Horkého.
    Takovou praxi ale dnes u soudu popřel šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl. Uvedl, že noviny se vždy snaží získat vyjádření toho, o kom píší. Připustil ale, že tlaky politiků i PR agentur jsou běžné.
    V rozhovoru s Horkým Mrencová zmiňovala připravovaný materiál, který se měl týkat doby, kdy Horký krátce vedl hotel Berolína v Mariánských Lázních. Měl se ale týkat i lídrů ČSSD v Ostravě Lumíra Palyzy a v Brně Romana Onderky. Horký ale novinářům řekl, že netuší, co by na jeho působení v hotelu mohlo novináře zajímat.
    Horký byl do svého první zatčení ve věci Chevaku významnou postavou ČSSD v Karlovarském kraji. Pak ale odstoupil z funkce místostarosty i z kandidátky ČSSD do komunálních voleb. Soud v Karlových Varech řeší i další případ, kde figuruje, je jím údajné vyvádění peněz z karlovarského podniku bytového hospodářství.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Karlovarský