Handy kvadriatlon bavil a pomáhal - Liberecký - Český Metropol

Liberecký

Handy kvadriatlon bavil a pomáhal

zdroj: Soňa Holingerová

Bedřichov | Bedřichov v Jizerských horách hostil v sobotu 4. března druhý ročník zimního ČEZ Handy kvadriatlonu. Smíšené dvojice se utkaly ve čtyřech disciplínách a užily si spoustu legrace. Společně s...

 

diváky navíc podpořili prostřednictvím mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem projekt hiporehabilitace pro děti se zdravotním znevýhodněním částkou 87 tisíc korun.
 
Všichni, kdo se rádi baví, soutěží, dovádí na sněhu a navazují nová přátelství, měli v Bedřichově ideální příležitost. Jedinečný zimní ČEZ Handy kvadriatlon přivítal na jedné startovní čáře děti, seniory, handicapované se sportovním duchem, zdatné pány i křehké ženy. Jednotlivé kategorie dvojic závodily ve čtyřech disciplínách. Na smíšené páry v Bedřichově čekal běh na lyžích, střelba na elektronické střelnici, skicross plný zatáček a závěrečný sprint.
 
Kvadriatlon je především o vzájemné spolupráci, partnerství a důvěře. Všichni bez rozdílu závodí na stejných tratích i ve stejných disciplínách. S nápadem společné akce pro handicapované a širokou veřejnost přišel vozíčkář Heřman Volf. „Darujeme nová přátelství, energii a zážitky, které mají sílu změnit pohled na svět, dodat odvahu, motivaci a sílu. Připojit se může každý, ať už je po úraze, nemoci nebo má problém v rodině či v práci,“ uvedl ředitel pořádajícího spolku Cesta za snem Heřman Volf, který sám před lety prodělal těžký úraz na lyžích. 
 
Diváci i závodníci navíc prostřednictvím mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem podpořili dobrou věc. Jejich vysportované body přeměnila Nadace ČEZ na peníze, které poputují do jediného certifikovaného hiporehabilitačního centra v Libereckém kraji. Společnost Svítání se věnuje rané péči o děti od 3 měsíců do 7 let, ať už jsou po úrazech, s genetickými vadami nebo neurologickými či ortopedickými problémy. Hiporehabilitace zlepšuje jejich zdravotní a psychický stav, rozvíjí pohybové a mentální schopnosti a podporuje jejich komunikační dovednosti. „Moc nás těší, že jejich snahu ocenili i účastníci sobotní akce v Bedřichově, a pomohli jim potřebné peníze vlastními silami získat,“ sdělila Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ. Výsledky naleznete zde.

Zdroj: Soňa Holingerová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Kraje  » Liberecký