Centrum sociálních zdravotních služeb má v Nymburce nové zázemí - Středočeský - Český Metropol

Středočeský

Centrum sociálních zdravotních služeb má v Nymburce nové zázemí

zdroj: Tiskové oddělení Středočeského kraje

Nymburk | Centrum sociálních zdravotních služeb Poděbrady se dočkalo moderního zázemí v Nymburce. Nové zázemí této obecně prospěšné společnosti, která je dlouholetým poskytovatelem sociálních a...

 

zdravotních služeb na Nymbursku, vzniklo rekonstrukcí části domova s pečovatelskou službou Panorama za celkem 2,5 milionu korun a Středočeský kraj na ni centru přispěl z Humanitárního fondu jedním milionem korun. Slavnostního otevření nových prostor se 24. listopadu zúčastnili hejtman Miloš Petera a radní pro oblast sociálních věcí Emilie Třísková.
Provoz a organizace jednotlivých typů sociálních služeb je členěna do velkých měst regionu tak, aby byla zajištěna dostupnost nejen v nich, ale také v okolí. Právě pobočka, která sídlí zde v Nymburce, se již dlouho potýkala s nevyhovujícími prostory pro poskytování ambulantní služby. Hezké a funkční zázemí si zasloužili jak lidé, kteří tuto zdravotní péči potřebují, tak pracovníci, kteří si za svou náročnou práci zaslouží obrovské poděkování,“ řekl hejtman Miloš Petera.
V novém centru v objektu Panorama vzniklo příjemné a bezpečné prostředí pro ambulantní pečovatelskou službu s bezbariérovým přístupem. Součástí nových prostor je hygienické centrum, vybavené bezbariérovým sprchovým koutem, zdvihací vanou s vanovým zvedákem pro imobilní osoby, a také zázemí pro praní a žehlení prádla klientů, šatny a čekárna. „Fakt, že toto zázemí vzniklo v suterénu domu s pečovatelskou službou, je velkou výhodou právě pro jeho obyvatele, kteří mají k pečovatelské službě a ostatním službám velice jednoduchý přístup a zároveň mohou zůstat ve známém prostředí,“ dodala radní Třísková.

Zdroj: Odbor komunikace Středočeského kraje

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Středočeský