Vyrazte na Den Středočeského kraje do muzeí a galerií - Středočeský - Český Metropol

Středočeský

Vyrazte na Den Středočeského kraje do muzeí a galerií

zdroj: Odbor komunikace Středočeského kraje

Středočeský kraj | Ve středu 28. října bude v rámci oslav Dne vzniku samostatného československého státu probíhat i Den Středočeského kraje, do kterého se zapojují i krajské kulturní instituce. „Ve většině...

 

muzeí, galerií, v památnících i ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně a v Ústavu archeologické památkové péče středních Čech je připraven bohatý kulturní program nad rámec běžného provozu pro všechny kategorie návštěvníků, navíc za symbolické vstupné,“ sdělil radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek.
Například v Regionálním muzeu v Mělníku bude probíhat zábavný program po celý den a bude zaměřen na skauty. Kromě zhlédnutí výstavy SKAUT – 95 let činnosti na Mělníku se účastníci budou zabývat uzly, šiframi, prací s mapou a buzolou. Zároveň bude možné navštívit za symbolických 5 korun i výstavu Hoří, historické kočárky a železniční hračky.V Jílovém u Prahy bude zase otevřena renovovaná expozice zlata, kterou doplní komentovaná prohlídka, promítání filmu „Příběh Jílovského zlata“ i beseda s hosty. Dílem sester Válových a doprovodným bohatým programem ožije skanzen Mayrau, kam se návštěvníci mohou dopravit i zvláštním motoráčkem přímo z Hlavního nádraží v Praze nebo z Kladna. Středočeská vědecká knihovna přivítá návštěvníky v kostýmech filmových postav – letošní slavnost je totiž pojata v duchu „knihovny filmové“. Nebudou chybět ani exkurze do zákulisí knihovny, přednáška „Kladenské biografy“ či soutěž o ceny.
Kdo má rád moučníky, ať zamíří do Památníku Karla Čapka, kde bude součástí oslav i soutěž o nejchutnější slaný a sladký moučník. Kdo nebude soutěžit, může ochutnávat. K poslechu zahraje hudební uskupení Josefa Hrabáka. Z jiného těsta bude již tradiční šachová simultánní partie v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech. V Berouně zase čeká na hosty všech generací soutěžní putování po muzeu, na jehož konci dostanou odměny a diplom.Otevřené expozice a doprovodný program nabízí též pobočky Hornického muzea Příbram nebo Muzea Podblanicka a Památník A. Dvořáka ve Vysoké.
Do Egypta se mohou návštěvníci vypravit přes Regionální muzeum v Kolíně, které v rámci Dne Středočeského kraje nabízí komentovanou prohlídku výstavy Objevy pod pyramidami, která se bude zabývat i výzkumy českého egyptologického ústavu FF UK v Egyptě a Súdánu.

Zdroj: Odbor komunikace Středočeského kraje

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Středočeský