Mladoboleslavští mladí sportovci mají nové ubytovací prostory - Středočeský - Český Metropol

Středočeský

Mladoboleslavští mladí sportovci mají nové ubytovací prostory

Zdroj: Oddělení mediální komunikace Středočeského kraje

Mladá Boleslav | Talentovaní mladí fotbalisté z Mladé Boleslavi se zásluhou Středočeským krajem zřizované školy dočkali špičkového ubytovacího zařízení. Slavnostního otevření prostor pro ubytování členů Fotbalového...

 

sportovního centra mládeže při Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Mladá Boleslav v Jičínské ulici se ve středu 30. září zúčastnil také středočeský hejtman Miloš Petera  a jeho náměstci Milan Němec a Karel Horčička.
„Bylo zde vytvořeno pěkné místo a zázemí pro třicet fotbalistů, kteří jistě uvítají, že mohou po náročném tréninku či zápase odpočívat v nových pokojích. Stavební úpravy v celkové hodnotě 2,8 milionu korun financoval Středočeský kraj. Rád bych, abychom podobnými projekty podporovali mladé sportovce v kraji co nejvíce,“ konstatoval hejtman Petera.
V rámci projektu byla zrekonstruována část objektu Domova mládeže při SOŠ a SOU Mladá Boleslav s tím, že bude sloužit jako ubytovací kapacita pro mladé a talentované fotbalisty FK Mladá Boleslav, kteří budou žáky středních škol v regionu. „Zřízení Fotbalového centra mládeže Mladá Boleslav při Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Mladá Boleslav schválila Rada Středočeského kraje letos v červnu. Centrum pro mladé talentované fotbalisty jsme podpořili částkou ve výši jeden milion korun,“ uvedl náměstek Němec. Kraj zatím podpořil vznik jedenácti krajských sportovních center částkou v celkové výši 11 milionů korun.
Sportovní centrum bylo vybudováno v úzké spolupráci s FK Mladá Boleslav, jenž v rámci spádové oblasti Mladoboleslavska spolupracuje s dalšími fotbalovými kluby a bude odpovídat za organizaci a činnost sportovního centra. „Fotbalový klub organizuje tréninkový proces, soutěže a účast družstev na turnajích, zabezpečuje regeneraci a zdravotní péči hráčům. Dohled nad financováním projektu má školské zařízení jakožto příspěvková organizace kraje. Cílem zřízení fotbalového centra je zabezpečit sportovní přípravu a rozvoj talentovaných sportovců ve věku 16 až 19 let,“ doplnil náměstek Horčička.
Vznik sportovních center působících při středních školách začal Středočeský kraj podporovat před pěti lety. V letošním roce jich vzniklo sedm. Centra jsou v Nymburce (basketbal hoši a kanoistika), Horkách nad Jizerou (badminton), Kolíně (atletika), Kralupech nad Vltavou (basketbal dívky), Kladně (plavání, hokej), Příbrami (fotbal), Staré Boleslavi (atletika) a v Mladé Boleslavi (florbal a fotbal).

Zdroj: Oddělení komunikace Středočeského kraje

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Středočeský