Biatlonistky Soukalová a vítková skončily těsně pod stupni vítězů - ZOH Soči 2014 - REGIONÁLNÍ NOVINY

ZOH Soči 2014

Biatlonistky Soukalová a vítková skončily těsně pod stupni vítězů

zdroj: dreamstime.com

Krasnaja Poljana | České biatlonistky skončily těsně pod stupni vítězů ve vytrvalostním závodu na olympijských hrách v Soči. Gabriela Soukalová obsadila po 15 km stejně jako ve stíhačce čtvrté místo a...

Veronika Vítková dojela šestá. Suverénní vítězkou se stala Běloruska Darja Domračevová.
    Domračevová přes jednu trestnou minutu za chybu na střelnici porazila díky rychlému běhu přesnou Selinu Gasparinovou ze Švýcarka o minutu a čtvrt. Bronzovou medaili získala další běloruská biatlonistka Naděžda Skardinová.
    Čtyřiadvacetiletá Soukalová, která v této zimě vyhrála oba vytrvalostní závody Světového poháru, si připsala dvě trestné minuty a obě v položkách vstoje. Poprvé minula při druhé zastávce na střelnici a podruhé při té poslední. Díky třetímu nejlepšímu běžeckému času ale skončila čtvrtá, i když skoro 20 vteřin od medaile.
    "Dneska budu asi koktat, jak jsem se strašně vydala, úplně do komatu," řekla po závodu novinářům. "V poslední rovině jsem cítila křeče, vůbec si nepamatuju, kdy jsem se tak strašně vydala ze všech sil. Už v posledním závodu jsem se z toho dostávala dva dny, tak snad to teď nebude ještě horší," řekla Soukalová.
    I když tvrdila, že není smutná, že každé umístění do pětky je úspěch, bylo na jejím výrazu vidět mírné zklamání. "Měla jsem medaili v hlavě, to je jasné. Čekala jsem od sebe asi moc. Medaili chce každý, ale adeptů na to je strašná spousta," upozornila. "Z první patnáctky tam chce být každý, letos je to vyrovnaná sezona," pravila.
    Na stupně vítězů útočila i Vítková, která v polovině trati dokonce vedla a ještě po třetí položce jela druhá 15 vteřin za Domračevovou. O medaili se ale připravila chybou při předposlední ráně v závodu. "Ta jedna rána zamrzí, mohla to být medaile. Ale myslím si, že střeleckou formu tady mám a můžu ještě zabojovat v závodě s hromadným startem," věřila.
    Soukalová s Vítkovou tak zatím nenavázaly na úspěšné muže - bronzového ze sprintu Jaroslava Soukupa a stříbrného ze stíhačky Ondřeje Moravce. Budou mít ale ještě šanci získat cenný kov v závodu s hromadným startem v pondělí 17. února, který obě pojedou. Rovněž budou spolu s muži patřit k favoritkám premiérové smíšené štafety na OH a teoreticky můžou myslet vysoko i v ženské štafetě.
    Skvělý závod zajela mladá Eva Puskarčíková, která udělala z 20 výstřelů jen jednu chybu jako Vítková a obsadila 22. místo. Jitka Landová skončila šedesátá.