Naši hokejisté na úvod olympijského turnaje podlehli Švédům 2:4 - ZOH Soči 2014 - REGIONÁLNÍ NOVINY

ZOH Soči 2014

Naši hokejisté na úvod olympijského turnaje podlehli Švédům 2:4

zdroj: archiv Metropolu

Soči | Čeští hokejisté vstoupili do olympijského turnaje v Soči porážkou se Švédskem 2:4. O branky národního týmu se postarali Marek Židlický, který se však prosadil až za stavu 0:4, a Jaromír Jágr. Dalším...

soupeřem svěřenců trenéra Aloise Hadamczika budou v pátek hráči Lotyšska. Českým sdruženářům první závod nevyšel, snowboardistka Šárka Pančochová skončila v U-rampě v semifinále.
    Do branky českého týmu se postavil Jakub Kovář, ale do 21. minuty třikrát inkasoval a po gólech Karlssona, Berglunda a Zetterberga ho vystřídal Salák. Ani ten ale čisté konto dlouho neudržel, při Židlického trestu jej překonal nechytatelnou střelou nejproduktivnější bek NHL Karlsson.
    Český tým byl v tu chvíli zralý na ručník, z tvrdého direktu se ale dokázal otřepat a zabránil hrozícímu debaklu. V 29. minutě Eliáš zavezl puk do útočného pásma a přenechal jej Židlickému, který prostřelil Lundqvista. Snížení české reprezentanty nabudilo a v čase 30:01 upravil na 2:4 Jágr, jehož přihrávka prošla i díky švédské teči za brankovou čáru. Přišly i další šance, Češi už ale porážku neodvrátili.
    Lotyšsko na úvod skupiny C podlehlo vicemistrům světa Švýcarům 0:1, když jediný gól padl osm vteřin před koncem. Brankář Edgars Masalskis dlouho držel bezbrankový stav, až v čase 59:52 prošlo za jeho záda tečované nahození Simona Mosera. Čisté konto vychytal Jonas Hiller.
    Snowboardistka Pančochová se do finále závodu v U-rampě nedostala, v obou semifinálových jízdách spadla a mezi postupující se nevešla. Pátá žena z nedělního slopestylu, v němž měla těžký pád, skončila v U-rampě celkově šestnáctá. Zlato získala Američanka Kaitlyn Farringtonová, za níž se seřadily tři vítězky z předchozích her.
    Poprvé v historii měl dvě vítězky závod sjezdařek. Švýcarka Dominique Gisinová a Slovinka Tina Mazeová zajely shodný čas a obě získaly zlatou medaili. Bronz vybojovala s odstupem jedné desetiny sekundy další Švýcarka Lara Gutová. Klára Křížová skončila na 21. místě.
    Českým sdruženářům první disciplína na hrách nevyšla, v závodu na středním můstku z nich byl nejlepší třiadvacátý Pavel Churavý. Zvítězil favorizovaný Němec Eric Frenzel, jenž v této sezoně vyhrál sedm z 11 závodů Světového poháru a skvělou formu potvrdil i v Rusku.
    Na rychlobruslařském oválu získalo Nizozemsko čtvrté zlato v páté soutěži. Vítězem kilometru se stal Stefan Groothuis a v 32 letech má první medaili z her. Druhý skončil Kanaďan Denny Morrison, bronz přidal do sbírky vítězův krajan Michel Mulder, jenž už v Adler Areně triumfoval na poloviční trati. Z tří mužských závodů mají "oranjes" osm medailí z devíti možných.
    Sáňkařům podobně vládnou němečtí reprezentanti. Mistři světa Tobias Wendl a Tobias Arlt vyhráli závod dvojic a získali pro Německo v Soči třetí zlato v třetí sáňkařské soutěži. Bratři Lukáš a Antonín Brožovi obsadili třinácté místo a vylepšili své dosud nejlepší umístění pod pěti kruhy.
    Ruská sportovní dvojice Taťjana Volosožarová, Maxim Traňkov získala na letošních hrách druhé zlato. Po triumfu v premiérové soutěži krasobruslařských družstev, k němuž domácí pár přispěl účastí v krátkém programu, ve své kategorii celkově předčil zbytek světa o více než 18 bodů.