Snowboardcrossařka Samková ladila na olympiádu starty - ZOH Soči 2014 - Český Metropol

ZOH Soči 2014

Snowboardcrossařka Samková ladila na olympiádu starty

zdroj: mocr.army.cz

Špindlerův Mlýn | S vylepšenými starty dnes zamířila snowboardcrossařka Eva Samková na olympijské hry do Soči. Jedna z velkých českých medailových nadějí ladila formu pár dnů před odletem ve Špindlerově...

 

Mlýně ve startovací bráně půjčené od skikrosaře Tomáše Krause a s trenérem vymysleli "tajnou" novinku.
    Samková si trénink v Krkonoších pochvalovala, i když měla dva dny mlhu. "Ale další dva dny bylo nádherně, takže to bylo super," řekla před nástupem do leteckého speciálu, kterým dopoledne odletěla třeba i s hokejisty na olympiádu. "Měla jsem dvoufázové tréninky, posilovnu, bylo to intenzivní a vyplatilo se to," řekla.
    Zaměřila se především na starty a jejich techniku. "Která je důležitá a poslední dobou jsem ji moc neměla," řekla vítězka dvou závodů Světového poháru v této sezoně a druhá z prestižních X-Games. "Snažila jsem se to zlepšit a vymysleli jsme něco nového. Co? To se nesmí říkat, to je tajný," byla tajemná.
    Celou trať ve Špindlerově Mlýně udělanou neměla. Po startu jela jen dva terénní zuby a dvě boule. "Délka trati byla dohromady jen asi tři vteřiny. Pořád jsme to šlapali dokola, ale šlo především o start a jeho techniku," řekla Samková.
    Svými výkony si vysloužila před olympiádou velkou pozornost. Až byla sama překvapená zájmem médií. "Nečekala jsem to, ale jsem ráda, že náš sport někoho zajímá," řekla. Teď se těší, že ji už nikdo nebude rušit. "Ve vesnici se odříznu od světa, vypnu telefon a budu si v klidu jenom jezdit a trénovat," plánovala.
    Nezbavovala se odpovědnosti jedné z favoritek snowboardcrossu. "Když jsou výsledky ve Světovém poháru, tak člověk musí něco očekávat i od olympiády. Když si to užiju, tak to vyjde," doufala. V Soči bude deset dnů před závodem. "Stihneme si vše osahat a vytestovat prkna. Je dobře, že letíme včas," řekla Samková.
    Pro štěstí na cestu dostala plyšového pejska Stormy. "Od dětí trenéra, aby mě ochránil v trati," usmála se Samková. Dostala i sadu přívěšků knírků, který si tradičně na závody maluje pod nos fixou. Na olympiádě ho bude mít možná vyvedený v trikolóře. "Bílou, červenou a modrou fixu mám, tak uvidíme. Bílá je ale taková hodně tuhá a nejde pak smýt, tak nevím, jestli to na sebe chci patlat," řekla.
    Celkem bude mít v Soči šest snowboardů, z kterých vybere jedno závodní. Sedmé "prkno" je freeridové na volné ježdění v terénu. "To mám teď zakázané, ale kdyby byl čas po olympiádě, tak chceme něco vymyslet," těšila se na prašan.

Zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » ZOH Soči 2014