Zeman zahájí schůzky s kandidáty na ministry, až jmenuje Sobotku - Volby 2013 - Český Metropol

Volby 2013

Zeman zahájí schůzky s kandidáty na ministry, až jmenuje Sobotku

zdroj: archiv Metropolu

Praha | Prezident Miloš Zeman zahájí schůzky s kandidáty na ministry až poté, co jmenuje předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku premiérem a převezme od něj oficiální seznam členů kabinetu. ČTK to dnes řekl...

 

prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman chce Sobotku předsedou nové vlády jmenovat v pátek.
    V projevu, který měl k předpokládanému složení kabinetu minulý pátek, Zeman řekl, že se chce ještě před jmenováním vlády osobně sejít se všemi kandidáty na ministry. "Tyto schůzky budou zahájeny po jmenování nového premiéra a oficiálním předání seznamu kandidátů na ministry nově jmenovaným předsedou vlády," řekl dnes ČTK Ovčáček.
    S prvními budoucími ministry by se tak prezident mohl sejít o víkendu nebo na začátku příštího týdne. Již dopředu avizoval, že nemusí jmenovat každého, koho mu Sobotka navrhne. Opírá se přitom o posudek Ústavu státu a práva Akademie věd z prosince loňského roku. Budoucí premiér přitom uvedl, že pokud by prezident některého z kandidátů odmítl, mohla by na něj být podána kompetenční žaloba k Ústavnímu soudu.
    Zeman má k některým navrhovaným kandidátům výhrady. Neřekl ale dopředu, jestli někoho z nich skutečně do funkce ministra nejmenuje. V době mezi jmenováním nového předsedy vlády a jmenováním kabinetu chce se Sobotkou diskutovat o možných alternativách do vedení ministerstev. Celou vládu zřejmě jmenuje do konce ledna.

Zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Politika  

 » Volby 2013