Lucie Bílá předala gorily - Praha - Český Metropol

Praha

Lucie Bílá předala gorily

Ikona

12. června 2008, 08.07 | Praha / Lucie Bílá slavnostně zakončila dobročinnou aukci ve prospěch goril předáním vydražených děl jejich novým majitelům, kteří si pro ně přijeli z různých koutů České republiky. Internetová aukce probíhala od 12. do 22. června na stránkách Aukro.cz. Během těchto 10 dní měli všichni příznivci goril možnost dražit umělecká díla a zároveň pomáhat gorilám v rámci projektu Odhalení, který je určen na podporu ochrany goril nížinných v Africe. Aukci ukončil příhoz na gorilku Moju, který se stal nejen posledním příhozem, ale zároveň se díky němu cena díla navýšila na 29 100 Kč. O toto dílo bojovalo celkem 28 zájemců. Ilustrace Kijivu s Mojou od Pavla Sivka byla vydražena za 4 550 Kč, a za fotografie Khalila Baalbakiho se podařilo vydražit částky v hodnotě od 2 550 Kč do 4 050 Kč.

 

 Mezi gratulanty v Praze, nechyběli ani samotní autoři děl malířka Iva Hüttnerová, ilustrátor Pavel Sivko a fotograf projektu Odhalení Khalil Baalbaki. "Díky obrovskému zájmu o dražené předměty se podařilo získat částku ve výši 50 000 korun, která bude využita na ochranu goril nížinných v Africe" řekl autor projektu Odhalení Miroslav Bobek. "Všem, kteří se aukce zúčastnili, bych rád jménem celého týmu našeho projektu poděkoval".

 
Nejvyšší částka, která putovala na sbírkové konto Odhalení, byla získána za originál olejomalby gorilky Moji od Ivy Hüttnerové, jejíž šťastný majitel reagoval slovy: "Vyhrál jsem krásnou malbu. Projektu Odhalení přeji hodně úspěchů a doufám, že můj finanční příspěvek pomůže ochraně goril v jejich domovině!"
Dobročinná aukce slavnostním předáním skončila, ale Vy můžete i nadále pomáhat gorilám.
Více o projektu Odhalení na: www.rozhlas.cz/odhaleni.
Text: Český rozhlas Leonardo
 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Odkazy v záhlaví webu  » Archiv novin  » Praha  

 

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

32.2%

 

Ne

39.7%

 

Zlepšuje se to

28.1%