Lyžařská centra v Jeseníkách budou mít opět lepší vybavení - Lyžování - Český Metropol

Lyžování

Lyžařská centra v Jeseníkách budou mít opět lepší vybavení

Ikona

15. listopadu 2009, 13.02 | OLOMOUCKÝ KRAJ | Většina lyžařských areálů v Jeseníkách a na dalších místech Olomouckého kraje nabídne lyžařům v sezoně 2009/2010 lepší podmínky. Například na Ramzové to bude nová lanovka. „Ve ski areálu na Ramzové letos spustíme novou čtyřsedadlovou lanovku,“ řekla provozovatelka vleků Karla Kubíčková s tím, že ceny vleků zůstanou stejné jako loni.

 

Výstavbu dvousedačkové lanové dráhy přitom hlásí Filipovice a Paprsek u Starého Města pod Sněžníkem.

V Hynčicích pod Sušinou připravili sjednocení odbavovacího systému se dvěma sousedními lyžařskými areály. Na jednu permanentku tu lze použít čtyři vleky a jednu lanovku, celkem přes 3,6 kilometru sjezdovek. V areálu Sněžník v Dolní Moravě, který stejně jako Hynčice leží v oblasti Králického Sněžníku, budou mít společný odbavovací systém, nové občerstvení a parkování i skibus zdarma.

V Jeseníkách se Přemyslov chlubí posílením zasněžovacího systému o čtyři kanony v plně automatizovaném provozu a instalací bezpečnostních prvků na červené sjezdovce. Vyšší počet sněhových děl bude mít také Ski areál Příčná. V Miroslavi zase bude jezdit skibus zdarma. V Klepáčově se kromě podmínek pro sjezdaře zlepší i běžecké tratě, které začne upravovat nová rolba.

Rovněž provozovatelé jednoho z nejníže položených areálů v Hlubočkách na Olomoucku zbrojili na novou sezonu. Mají další dvě vrtulová děla, upravili výstup levého vleku a rozšířili osvětlení pro lyžařskou školku.

Řada provozovatelů vleků při lákání milovníků zimních sportů sází na zlevňování skipasů. To se týká skiareálu Malá Morávka – Karlov, Pradědu s Ovčárnou, Přemyslova, Miroslavi a Čenkovic.

Tématické zařazení:

 » Lyžování