Jihočeské lyžařské areály lákají turisty na modernější zařízení i výrazné slevy - Lyžování - Český Metropol

Lyžování

Jihočeské lyžařské areály lákají turisty na modernější zařízení i výrazné slevy

Ikona

14. listopadu 2009, 17.13 | JIHOČESKÝ KRAJ | Modernější zařízení, doprovodné služby a programy i výrazné slevy na skipasy čekají letos na turisty v jihočeských lyžařských areálech. Ředitel společnosti Lipnoservis Luboš Krejza řekl, že Skiareál Lipno nabízí také speciální programy pro výuku handicapovaných lyžařů.

 

Lyžování s instruktory pro postižené lyžaře je jen jednou z novinek, kterou pro nadcházející zimní sezony pracovníci skiareálu Lipno rekreantům připravili. "Vloni jsme do modernizace skiareálu investovali 200 milionů korun, letos tři miliony. Turistům nabízíme více než osm kilometrů kompletně uměle zasněžovaných sjezdových tratí, tři čtyřsedadlové lanovky, tři pohyblivé koberce a dva výukové vleky. Na lyžaře čeká snowpark, snowcrossová dráha, běžecký areál, desetikilometrová bruslařská dráha na zamrzlé přehradě spojující Lipno nad Vltavou a Frymburk," řekl Krejza.

Skiareál Lipno se prezentuje jako zařízení nejen pro lyžařské aktivity především pro rodiny s dětmi. "K tomu samozřejmě patří veškeré zázemí pro návštěvníky. K dispozici je asi tři a půl tisíce lůžek ve vzdálenosti do pěti minut od vleků, parkoviště pro 650 aut a 20 autobusů, lyžařské školy, půjčovny vybavení a skiservis. Jsme si vědomi, že kvůli krizi lidé více počítají, proto jsme připravili ve spolupráci s provozovateli hotelů a penzionů pobytové balíčky se slevami na skipasy a ubytování. Jako novinku budeme prodávat dětské skipasy také juniorům do osmnácti let," dodal Krejza.

Stále obtížněji se shánějí peníze na školní lyžařské výcvikové kurzy. "I na školy pamatujeme, pro školní kurzy máme připravenou jako jediní slevu padesát procent na pobyt a skipasy, pro učitele jsou tyto služby zdarma," vysvětlil Krejza.

Na nadcházející zimní sezony se připravují také na šumavském Zadově, kde rozšířili stávající snowpark. "Na lyžaře čeká celkem sedm sjezdovek na Zadově a Churáňově, většinou lehké až střední obtížnosti o délce 4,5 kilometru s přepravní kapacitou kolem 4500 osob za hodinu. Sjezdovky se dvakrát denně upravují a většinu jich uměle zasněžujeme. Téměř celý areál Kobyla (sjezdovky 1,2 a 5) je osvětlen a sjezdovky jsou pro večerní lyžování vždy čerstvě upraveny," řekl Petr Vondraš ze zadovského lyžařského areálu. Běžkaři mají na Zadově k dispozici špičkový areál a rozsáhlou síť běžeckých tras s upravovanými stopami.

Na Nových Hutích je lyžařům k dispozici vlek Tatrapoma dlouhý 1050 metrů, malý dětský provazový vlek o délce 100 metrů a další čtyři další vleky v délkách do 600 metrů. Lyžování je zde spíše vhodné pro začínající lyžaře, rodiny s dětmi nebo lyžařské kurzy. "Ubytovací zařízení na Nových Hutích disponují asi 800 lůžky. Nové Hutě prezentujeme i na vlastních stránkách http://www.lazadov.cz/novehute, včetně záběrů z webové kamery," dodal Vondraš.

Tématické zařazení:

 » Lyžování