Lyžování - Český Metropol

Lyžování

Prestižní World Ski Awards mají své vítěze

foto archiv

- Kitzbühel | Výsledky letošního ročníku celosvětové soutěže World Ski Awards zveřejnili o víkendu přední odborníci na lyžařskou turistiku. Prestižního lyžařského "Oscara" za nejlepší lyžařské středisko České republiky získal Skiareál Špindlerův Mlýn. Titul Nejlepší lyžařský resort 2018 získalo francouzské středisko Val Thorens.

Vlekaři čekají na mráz, lyžuje se pouze na jedné sjezdovce v Krkonoších

Ikona

5. prosince 2009 - KROKONOŠE/JESENÍKY | Sníh na horách chybí, není ani dostatečný mráz, aby vlekaři mohli zasněžovat. V Krkonoších jede jedna sjezdovka, jinde se nelyžuje, řekl v sobotu Pavel Jirsa z Horské služby Krkonoše. Na vrcholcích Krkonoš leží od pátku tři centimetru sněhu, ve střediscích přírodní sníh chybí.

Lyžařský svah ve Zlíně nabídne letos poprvé také prostor pro snowboardisty

Ikona

19. listopadu 2009 - ZLÍN | Nejen lyžaři, ale také snowboardisté si budou moci letos v zimě naplno užít lyžařský svah ve Zlíně. Ve čtvrtek to řekla ředitelka Centrály cestovního ruchu východní Moravy Dana Daňová. Areál během roku změnil majitele, který pro nadcházející sezonu připravuje několik vylepšení. Jedno z nich se týká i majitelů snowboardů, kteří v minulosti na svah z prostorových důvodů běžně neměli přístup.

Lyžařská centra v Jeseníkách budou mít opět lepší vybavení

Ikona

15. listopadu 2009 - OLOMOUCKÝ KRAJ | Většina lyžařských areálů v Jeseníkách a na dalších místech Olomouckého kraje nabídne lyžařům v sezoně 2009/2010 lepší podmínky. Například na Ramzové to bude nová lanovka. „Ve ski areálu na Ramzové letos spustíme novou čtyřsedadlovou lanovku,“ řekla provozovatelka vleků Karla Kubíčková s tím, že ceny vleků zůstanou stejné jako loni.

Jihočeské lyžařské areály lákají turisty na modernější zařízení i výrazné slevy

Ikona

14. listopadu 2009 - JIHOČESKÝ KRAJ | Modernější zařízení, doprovodné služby a programy i výrazné slevy na skipasy čekají letos na turisty v jihočeských lyžařských areálech. Ředitel společnosti Lipnoservis Luboš Krejza řekl, že Skiareál Lipno nabízí také speciální programy pro výuku handicapovaných lyžařů.

Lyžaři si budou muset ještě chvíli počkat, vydatnější sněžení přijde na konci měsíce

Ikona

10. listopadu 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Na začátek sezony si budou muset čeští lyžaři ještě chvíli počkat. Z dlouhodobé předpovědi, kterou agentuře Mediafax v úterý poskytla meteoroložka Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress, totiž vyplývá, že vydatnější sněžení lze na vrcholcích českých hor očekávat teprve ke konci měsíce.

Pojďme překonat rekord

Ikona

24. února 2009 - Liberec | Organizační výbor FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování LIBEREC 2009 vyhlašuje na tento pátek na štafetu mužů pokus o vytvoření českého rekordu v návštěvnosti lyžařských závodů. Pojďme společně překonat rekord!

Kalamitní stav zatím v Jablonci nebude

Ikona

21. února 2009 - Jablonec nad Nisou | Starosta města Jablonce nad Nisou Petr Tulpa svolal na dnešní ráno k aktuálnímu jednání komisi zimní údržby, aby zhodnotila stav sněhových srážek a popřípadě vyhlásila některý ze stupňů kalamitního stavu.

Na MS v Liberci jen za 80 korun

Ikona

19. února 2009 - Liberec | Jen na 80 korun přijde obyvatele Prahy cesta na závody MS v klasickém lyžování v Liberci. Mohou totiž využít provozovaný Jablonecký expres (linka č.530190), který je z metropole do Jablonce nad Nisou dopraví za zhruba hodinu. Odtud pak na závodiště jezdí zdarma kyvadlová doprava.

Přípravy probíhaly celou noc

Ikona

18. února 2009 - Liberec | Díky přívalu sněhu, který v těchto dnech zasypává Liberec, pokračovaly úpravy areálu ve Vesci i na Ještědu téměř po celou noc. Kromě přípravy tratí a můstku bylo třeba také upravovat komunikace v areálu anebo odklízet sníh z tribun. V současné době v Liberci stále hustě sněží, teplota se pohybuje kolem -5° C.

Mistrovské medaile dorazily do Liberce

Ikona

17. února 2009 - Liberec | V papírových krabicích dnes dorazily do místa dějiště libereckého šampionátu medaile, které budou v následujících dnech předávány mistrům světa ve třech disciplínách – běhu na lyžích, skoku a severské kombinaci.

Strana výpisu

1