Obchod - Český Metropol

Obchod

Centropol mezi 100 nejvýznamnějšími firmami v ČR

foto archiv

- Praha | Energetická společnosti Centropol potvrdila umístěním v žebříčku Sdružení CZECH TOP 100, že dlouhodobě patří mezi nejvýznamnější energetické firmy v České republice.
Mezi stovkou nejvýznamnějších firem v České republice je stejně jako v loňském roce energetická společnost Centropol.

Předposlední adventní víkend byl v českých obchodech prodejně nejúspěšnější

Ikona

13. prosince 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Stříbrná neděle byla mezi víkendovými dny, co se prodejů a počtu zákazníků týče, nejúspěšnější v celém roce. Vyplývá to z vyjádření obchodníků oslovených v neděli. Ani jeden z pěti významných maloobchodních prodejců (Tesco, Alza, Sportisimo, Neoluxor a Start) necítí na předvánočních prodejích dopady ekonomické krize na peněženky lidí.

Odhad analytiků: Průmyslová výroba v ČR v květnu propadla o 17 – 19,5 procenta

Ikona

28. června 2009 - PRAHA (| Český statistický úřad (ČSÚ) v úterý zveřejní předběžný údaj o květnové průmyslové výrobě v České republice. Analytici předpokládají meziroční propad v rozmezí 17,0 (Patria Finance) – 19,5 procenta (ČSOB).

Američané a Rusové domlouvají jaderné odzbrojení, zvažují také radar v Brdech

Ikona

18. května 2009 - MOSKVA | Vyjednávači Ruska a Spojených států se v pondělí sešli v Moskvě, aby vedli rozhovory o nové dohodě o snížení arzenálů jaderných zbraní. Informuje o tom ruský server Russia Today. Americkou delegaci vede náměstkyně ministra zahraničí Rose Gottemoellerová, ruskou Anatolij Antonov, ředitel oddělení ministerstva zahraničí pro bezpečnost a odzbrojení.

Výzkum: V České republice chybí hlavní a mzdové účetní

Ikona

18. května 2009 - PRAHA | V Evropě je nejsložitější najít finanční manažery, senior controllery a senior analytiky, v České republice také hlavní a mzdové účetní. Údaj vyplývá z výzkumu „Global Finacial Employment Monitor“, který v pondělí zveřejnila společnost Robert Half International. „Ukázalo se, že globální zpomalení ekonomiky na nedostatku zkušených odborníků nic nemění,“ zdůrazňuje Aleš Křížek, ředitel české pobočky Robert Half International.

Pražské veřejné zakázky budou přístupné na internetu

Ikona

12. května 2009 - PRAHA | Magistrát má nový nástroj na kontrolu veřejných zakázek. Úředníci musí od 17. března zadávat informace o stavebních zakázkách nad milion korun a o ostatních zakázkách nad půl milionu korun do databáze, která je přístupná na internetu, řekla v úterý náměstkyně primátora Markéta Reedova (SNK).

Módní značka Gucci se soudí s konkurenční značkou Guess kvůli imitacím

Ikona

7. května 2009 - NEW YORK | Až k Manhattanskému federálnímu soudu podala společnost Gucci žalobu na konkurenční firmu Guess kvůli imitacím a kopírování stylů a designů oblečení a dalších doplňků. Informoval o tom ve čtvrtek server televize ABC. Důvodem sporu jsou údajné imitace designů šatů Gucci a napodobování loga společnosti.

Prodeje nových aut v ČR v dubnu vzrostly o 19 procent

Ikona

6. května 2009 - PRAHA | Počet registrací nových osobních automobilů v ČR se v dubnu zvýšil meziročně o 19 procent na 2 810 vozů. Údaje zveřejnil ve středu Svaz dovozců automobilů (SDA). Podle SDA se tak vyrovnalo manko z prvního čtvrtletí 2009, kdy se poptávka po nových autech v republice snížila oproti stejnému období roku 2008 o téměř šest procent.

Šrotovné v Německu pomohlo zvýšit dubnové prodeje nových aut o 19,4 procenta

Ikona

5. května 2009 - BERLÍN | Prodeje nových osobních automobilů v Německu vzrostly v dubnu díky zavedení šrotovného o 19,4 procenta na 380 000 vozů. Údaje zveřejnila v úterý agentura Reuters s odvoláním na Svaz mezinárodních výrobců automobilů VDIK. Poptávka po nových automobilech v Německu je tak v prvních čtyřech měsících letošního roku na nejlepší úrovni od roku 1999, zatímco ostatní silné trhy čelí propadu prodejů.

Do Brna se sjela bojová technika, začal veletrh Idet

Ikona

5. května 2009 - BRNO | Těžká technika, zbraně, vojenské zabezpečení, obranné prvky, to vše mohou shlédnout od úterý registrovaní návštěvníci na brněnském výstavišti. Začal veletrh obranné a bezpečnostní techniky Idet, který potrvá do čtvrtka 7. května. Na veletrh přijelo vystavovat na 300 firem z 27 zemí světa, přičemž premiérově vystavuje Lotyšsko, čistá výstavní plocha zabrala přes 40 000 metrů čtverečních.

Průzkum: České podniky jsou proti šrotovnému

Ikona

4. května 2009 - PRAHA | Většina českých podniků odmítá šrotovné. Vyplývá to z průzkumu mezi téměř 900 firmami, který zpracovala Hospodářská komora ČR (HK ČR) společně s Institutem rozvoje podnikání (IDE) při Vysoké škole ekonomické v Praze. V pondělí o tom informovala HK ČR. Průzkum byl proveden na vzorku téměř 877 podniků v celé ČR.

Strana výpisu

1