Bydlení - Český Metropol

Bydlení

Nový zákon umožní obcím omezit částečně výplatu dávek na bydlení

zdroj: Město Děčín

- Děčín | Novela zákona o pomoci v hmotné nouzi, platná od prvního června, přinesla městům novou možnost, jak bojovat s nezodpovědnými majiteli domů, kteří zneužívají současný systém sociálních dávek a cíleně...

Tip na víkend: Navštivte běžně nepřístupný Semlerův byt od Adolfa Loose v Plzni

zdroj: 2media.cz

- Plzeň | Každý z interiérů, které v Plzni vytvořil světoznámý architekt Adolf Loos, se pyšní nejen prvotřídním designem, ale skrývá v sobě také jedinečný příběh. Podobně je tomu také v případě veřejnosti běžně...

CPI BYTY: Prioritou je bydlení s jistotou

zdroj: Metropol

- Praha | Společnost CPI BYTY vlastní po celé České republice zhruba 12 500 bytů, které dlouhodobě pronajímá. Jak přiznává obchodní ředitel Daniel Bacík, oproti malým vlastníkům se musí firma mnohem víc...

Cena bytů v řadě míst ještě klesne

- ČESKÁ REPUBLIKA | Tři roky trvající pokles cen domů a bytů může podle většiny odborníků pokračovat i v roce 2012. Cihlové domy v dobrých lokalitách budou zřejmě výjimkou. Ceny ostatních realit ale mohou dál klesat. Týká se to i novostaveb, do jejichž cen se od ledna promítne vyšší daň z přidané hodnoty.

Krize zlevnila byty o čtvrtinu

Ikona

28. června 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Ekonomická krize srazila ceny bytů daleko víc, než se původně zdálo. Zatímco oficiální statistiky uvádějí pokles cen na trhu rezidenčního bydlení zhruba o deset procent, skutečný propad byl od začátku krize dvojnásobný. Píše o tom deník E15 ve svém pondělním vydání. Podle zjištění katedry oceňování nemovitostí Bankovního institutu totiž činí rozdíl mezi nabízenou a skutečnou prodejní cenou v průměru 23 procent.

Průzkum: Pro mladé lidi a rozvedené muže je při koupi bytu klíčová jeho cena

Ikona

14. června 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Pro mladé lidi do 36 let a rozvedené muže je při koupi bytu nejdůležitějším kritériem cena nemovitosti. Informovala o tom v pondělí společnost Finep, která si objednala průzkum trhu u společnosti Proximity Prague. Lidé do 36 let chtějí mít ve svém okolí zeleň a možnost sportovního vyžití. Nevadí jim přitom ani větší vzdálenost bytu od centra. „Mladí lidé jsou ze všech věkových skupin nejochotnější dojíždět do práce delší dobu z okrajových částí Prahy.

Ceny bytů už neklesají, tvrdí realitní společnost Lexxus

Ikona

14. dubna 2010 - PRAHA | Propad cen nemovitostí v Praze se v letošním roce zastavil. Ke změně trendu došlo poprvé od srpna 2008, informuje realitní společnost Lexxus. Krize nebyla jednou příčinou poklesu poptávky. „Cena bytů se před několika lety odtrhla od trendu růstu průměrných příjmů v Praze a stoupala příliš rychle,“ uvedl Ondřej Diblík z Lexxusu. Splasknutí této bubliny, ke kterému by podle Diblíka došlo bez ohledu na vývoj celkové hospodářské situace, přispělo k hlubšímu propadu realitního trhu.

Ceny bytů v minulém roce klesly až o pětinu oproti roku 2008

Ikona

15. března 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Ceny panelových bytů v loňském roce klesly o 20 procent oproti roku 2008, zatímco ceny rezidenčních nemovitostí se ve stejném období snížily o deset až patnáct procent. Informovala o tom developerská společnost Central Group. Poklesy cen podle Aleše Novotného, výkonného ředitele společnosti Central Group, zapříčinila zejména pesimistická očekávání spotřebitelů a jejich spekulace právě na možný pokles cen nemovitostí.

Nesplácené byty zatřesou realitním trhem

Ikona

4. ledna 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Až deset tisíc bytů či domů v hodnotě sedmnácti miliard korun, které klienti bank nedokáží splácet, zamíří v letošním roce na trh. V důsledku by taková vlna mohla významně srazit cenu bytů, uvádí pondělní vydání deníku E15. Češi mají rozpůjčováno na bydlení 682 miliard korun, dvě a půl procenta hypoték nesplácejí.

První velká aukce bytů v Česku skončila blamáží

Ikona

30. prosince 2009 - PRAHA | Polovinu ze 38 bytů vydražených 16. prosince v první aukci v zemi odmítli jejich majitelé vítězům prodat. Uvedla to agentura Crest Communications, která zastupuje pořadatelské společnosti Professionals a Gavlas. Informace přineslo středeční vydání Hospodářských novin (HN). Důvodem jsou nízké ceny, kterých dosáhlo.

Češi se stěhují z měst na venkov, zjistili statistici

Ikona

1. prosince 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Od roku 2000 ubývá obyvatel ve městech ve prospěch venkova, zjistil Český statistický úřad (ČSÚ). Statistici to v úterý uvedli při představování 13 publikací, které popisují český venkov po jednotlivých krajích. Dagmar Pospíšilová z regionálního pracoviště ČSÚ v Brně uvedla, že zhruba od roku 2000 ubývá obyvatel v městském prostoru ve prospěch venkova:

Strana výpisu

1