Tiskové zprávy - Český Metropol

Tiskové zprávy

Ohledupnost k přírodě se vyplácí

Ikona

29. září 2010 - V současné době je trendem žít zdravě a být zdravý. Kdo by také nechtěl, vždyť konzumace bio potravin prospívá našemu zdraví. Nejen, že bio potraviny mají vyšší výživovou hodnotu, než je to u konvenčních potravin, ale jsou mnohem chutnější. Konzumací bio potravin tak pomáháme rozkvětu ekologického zemědělství. Pěstování bio potravin bez chemických přípravků, umělých hnojiv a umělých látek přispívá biodiverzitě čili rozšíření pestrosti mnohých druhů motýlů, ptáků, drobných savců a plazů v daném prostředí.

Žena regionu pro rok 2010

Ikona

1. září 2010 - Ženou regionu pro rok 2010 se stala Zdena Černínová, majitelka pohřební služby z Karviné, která v internetovém a sms hlasování získala od svých příznivců 4649 hlasů. Ocenění Žena regionu odborné poroty získala Věra Suchá zabývající se pomocí lidem s roztroušenou sklerózou. Svoje ocenění převzaly na slavnostním večeru v pražském hotelu Ambassador z rukou Aleše Janků, jednatele generálního partnera Ženy regionu Provident Financial.

Připravte se na léto – jak si užít nejen letní radovánky bez omezení

Ikona

28. června 2010 - Chystáte se na vysněnou dovolenou? Chcete si ji užít bez omezení? Trápí vás krátkozrakost, dalekozrakost nebo astigmatizmus? Rádi sportujete, ale vadí vám brýle? Potápíte se, ale pod vodou skoro nic nevidíte? Ztrácíte pořád kontaktní čočky a brýle?

Mezinárodní den rovnosti žen a mužů. Stop diskriminaci a násilí!

Ikona

18. června 2010 - Přestože stoupá počet žen na vedoucích místech, diskriminace na pracovištích stále ještě není na ústupu. Ženy jsou stejně flexibilní jako muži, ale přitom stále vydělávají pouze tři čtvrtiny toho, co jejich mužské protějšky. Rovnost pracovních příležitostí, která by měla být garantována antidiskriminačním zákonem, tak stále ještě není pravidlem. 19. červen byl proto vyhlášen mezinárodním dnem rovnosti žen a mužů.

Obrazem: Návštěva u seniorů i juniorů udělala radost

Ikona

27. května 2010 - ÚSTECKÝ KRAJ | Předvolební kampaň je na samém vrcholu. A tak zatímco lídr kandidátky ČSSD v Ústeckém kraji Jiří Paroubek je v posledních dnech účasten na celostátních rozhlasových a televizních debatách s politickými soupeři, při kontaktních kampaních na severu Čech jej zastoupila manželka Petra. V tomto týdnu zavítala společně s „dvojkou“ na kandidátce ČSSD Jiřím Šlégrem a radní Ústeckého kraje Janou Ryšánkovou mezi seniory do Domova důchodců v Dubí Na Výšině a v Libochovicích.

Dalmateens organizuje benefiční galavečer pro Haiti

Doprovodný obrázek

6. května 2010 - Dalmateens organizuje benefiční galavečer v Hotelu Ambassador Zlatá Husa pro obnovení pitné vody na Haiti.

Fakulta životního prostředí přijímá nové studenty

Ikona

20. dubna 2010 - Fakulta životního prostředí UJEP jako první fakulta v ČR vyučuje již od roku 1991 ochranu životního prostředí. Vznik fakulty byl spojen s naléhavou potřebou řešit ekologické problémy severních Čech.

Internetové vody rozvířila nová společnost

Ikona

1. dubna 2010 - Nabídka firem v tomto vysoce konkurenčním oboru je obrovská. Internet je doslova zahlcen designovými studii, tvůrci webových aplikací a společnostmi zabývající se internetovou reklamou. Mnohé z nich se snaží kombinovat vše dohromady a konečný výsledek vypadá mnohdy velice rozpačitě.

Export likérky roste

Ikona

15. března 2010 - ÚSTÍ NAD LABEM | V prvních dvou měsících roku exportovala likérka GRANETTE 2 280 hektolitrů lihovin, zatímco ve stejném období loňského roku to bylo 730 hl. „V zahraničí zájem o naše lihoviny stoupl oproti loňsku trojnásobně „ sdělila brand manažerka společnosti GRANETTE Martina Weberová. Podíl exportu se v únoru šestkrát zvýšil v poměru k celkové produkci. Největší vliv na zvýšenou poptávku mají odběratelé na Slovensku a nově také v Polsku.

V čele Europe Marketing & Consulting usedl Michal Hradil

Ikona

8. února 2010 - Novým obchodním a marketingovým ředitelem a hlavou společnosti Europe Marketing & Consulting s.r.o. se stal oficiálně od 1. února pan Ing. Michal Hradil.

EURACOAL znovu zvolil Petra Pudila prezidentem

Ikona

2. února 2010 - PRAHA | Evropská asociace uhelného průmyslu EURACOAL zvolila na svém lednovém zasedání Petra Pudila již podruhé svým prezidentem. Poprvé se jím stal v lednu 2009. Zástupce českého uhelného průmyslu tak bude v čele asociace reprezentující evropský černouhelný a hnědouhelný průmysl druhý rok v řadě.

Strana výpisu

1