Šampionem se poprvé stane víno z Čech - Jídlo a pití - Český Metropol

Jídlo a pití

Šampionem se poprvé stane víno z Čech

zdroj: Eva Břeňová

Litoměřice | Čeští vinaři zabodovali. Vůbec prvně v patnáctileté historii Vinařských Litoměřic získá titul šampiona roku 2017 české víno. Stane se jím Rulandské šedé, ročník 2015, pozdní sběr, z České zemědělské...

 

univerzity v Praze. Získalo totiž nejvyšší bodové ohodnocení od zhruba stovky akreditovaných porotců, kteří v sále hotelu Koliba degustovali včera a dnes celkem 820 do soutěže přihlášených vzorků pocházejících ze 135 vinařství. 
   
   „Jsem doslova nadšený. Je to pro nás obrovská pocta a důkaz toho, že nejen na Moravě, ale i v Čechách umíme vyrábět kvalitní vína,“ neskrýval radost z výsledku zástupce vítězného vinařství Štěpán Weitosch. Druhý skončil Merlot, pozdní sběr, 2015, z tvrdonického vinařství Kosík. Třetí nejvyšší bodové ohodnocení dosáhl Ryzlink rýnský, 2015, pozdní sběr, ze Školního statku Mělník. 
 
   Vinařské Litoměřice jsou nejprestižnější soutěžní, prezentační a prodejní akcí vín v Čechách. Směle konkurují moravským Valticím. „Těší mě tak vysoký počet do soutěže zaslaných vzorků i jejich vysoká kvalita. Návštěvníci Vinařských Litoměřic,  které tímto srdečně zvu, budou mít 21. a 22. dubna v Litoměřicích co ochutnávat,“ slibuje Pavel Kacerovský, jednatel Ortopedického centra Ústí nad Labem, které je pořadatelem akce. 
 
   Pokud tedy milujete kvalitní vína a cimbálovku Jožky Šmukaře, pak si nenechejte ujít již 15. ročník „Vinařských Litoměřic“.  Do města na soutoku Labe a Ohře se opět sjede několik desítek vinařů především z Čech a Moravy, ale i ze Slovenska, Itálie, Rumunska, Německa, Portugalska a Bosny a Hercegoviny, aby na degustačních stáncích v domě kultury a hradu představily to nejlepší, co vyrobily. Tradiční bude i sobotní doprovodný program výstavy – “Víno a zdraví” a “Víno a pokrmy”, kde z úst odborníků zazní poznatky o vlivu vína na lidský organismus. 
 
   Výstava byla zařazena mezi nejprestižnější akce kraje a hrdě nese název „Rodinné stříbro Ústeckého kraje“.  Každoročně se těší velkému zájmu návštěvníků. Loňského ročníku se zúčastnilo přes šedesát vystavovatelů a více než čtyři tisíce návštěvníků.  
 
   Odbornými garanty výstavy jsou Cech českých vinařů a Vinařský fond ČR. Generálním  partnerem výstavy je Ústecký kraj. Hlavní partneři jsou Vinařský fond ČR, Ministerstvo zemědělství ČR, Cech českých vinařů, Agrární komora ČR, města Litoměřice a Ústí nad Labem.

Zdroj: Eva Břeňová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zdraví  » Jídlo a pití  

 » Kraje  » Ústecký  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

32.6%

 

Ne

38.8%

 

Zlepšuje se to

28.6%