Kraj poskytne přes 22 milionů obcím - Ekologie - Český Metropol

Ekologie

Kraj poskytne přes 22 milionů obcím

foto archiv

Hradec Králové | Radní Královéhradeckého kraje doporučili schválit rozdělení finančních prostředků na rozvoj vodohospodářské infrastruktury. Za částku 22,5 milionu korun tak v jednotlivých obcích dojde k vybudování vodovodů, kanalizací či čistíren odpadních vod. O tomto doporučení rozhodnou krajští zastupitelé na květnovém jednání.

 

„V prvním kole této výzvy podporujeme projekty v celkové sumě přes 22,5 milionu korun. Tato suma není konečná. Kritéria splnily projekty za více než 75 milionů. Fond na podporu vodohospodářské infrastruktury se však naplňuje průběžně. Proto i v letošním roce počítáme s dalším uvolněním finančních prostředků na tento program v červnu nebo září,“ uvedl radní Královéhradeckého kraje pro oblast vodního hospodářství, životního prostředí a zemědělství Karel Klíma.

Finančními prostředky v prvním kole kraj podpoří především zahájené projekty spolufinancované ze Státního fondu životního prostředí ČR nebo ministerstva zemědělství. Na maximální částku 3 milionů korun dosáhly velké projekty v podobě vybudování čistírny odpadních vod v Častolovicích nebo Černém Dole. Dále dojde například k vybudování kanalizace ve Smržově, Dobré Vodě u Hořic či Hlušicích. V prvním kole se schválilo 31 žádostí, přičemž Krajský úřad Královéhradeckého kraje jich eviduje 109.

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Více  » Ekologie  

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.5%

 

ne

41.5%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.5%

 

ne

31.5%